Ви тут
Головна > Світ > Народні методи боротьби з міллю

Народні методи боротьби з міллю

1350741417_kak_izbavitsya_ot_moli_0Народні методи боротьби з міллю використовуються частіше, ніж високотехнологічні досягнення хімічної промисловості. Й зрозуміло чому, адже всім здавна відомі один чи декілька методів із народу проти молі. Ці методи спрямовані на відлякування шкідливих комах, а не на знищення.

Небезпечний нафталін

Найпопулярнішим від усіх засобом проти молі здавна був нафталін. Він володіє характерним запахом і використовувався так часто, що з’явилися приказки типу «весь пропах нафталіном». Проте нещодавно був доведений канцерогенний ефект нафталіну. Тобто, виявляється, що ця речовина шкідлива не тільки для комах, а й для людей.

Апельсинова шкірка

Інший засіб – апельсинова шкірка. У місцях, де буде знаходитися шкірка цитрусових, міль не з’явиться (це стосується харчової молі), адже її запах комах відлякує . Проте якщо десь вже з’явилися личинки чи яйця молі, то апельсинова чи мандаринова шкірки від них позбавитися не допоможуть. Спосіб використання: свіжу шкірку цитрусових потрібно розкласти біля продуктів. Коли запах почне втрачатися, слід замінити на нову. Тож це чудовий профілактичний засіб.

Господарське мило від молі

Господарське мило – чудовий засіб боротьби з комахами, як і тими, що шкодять продуктам, так і тими, що «їдять» одяг. Шматочки свіжого господарського мила потрібно розкласти біля продуктів та в кишені одягу. Запах буде відлякувати міль. Проте єдина проблема, що мило має й для людини не дуже приємний запах, а одяг з ним мало хто захоче носити.

Лаванда: трава і олія1

Також для боротьби з міллю можна використовувати лаванду. Засушене листя в пакетику кладеться в шафі між складками одягу чи у внутрішню частину меблів. Доволі сильний запах відлякує дорослих особин. Також можна використовувати ефірну олію : у відкритій ємності потрібно поставити олію там, де міль може завестися.

Тютюн від молі

Ефективним методом боротьби з міллю є також тютюн духмяний та звичайний. Проте духмяний тютюн – це кімнатна рослина, а звичайний тютюн – сухе подрібнене листя, що входить до складу сигарет. Запах тютюну відлякує комах, проте не всім сподобається носити одяг, що має запах тютюну. Звичайним тютюном користуються як і листям лаванди, а духмяний же вирощують як кімнатну рослину та регулярно провітрюють шафу з одягом.

Часник і оцет

Чудовими захисниками вашої кухні від молі можуть стати часник та оцет. Завдяки своєму специфічному запаху вони відлякують комах. Часник зазвичай тримають в шафках, полицях із продуктами, а оцет додають у воду під час прибирання.

Температура повітря

Відомо, що міль боїться як високих, так і низьких температур. Тому прання одягу за температури вище 50 градусів чи провітрювання його за температури нижче 10 градусів допоможуть позбавитися від комах.

Сонячні ванни

Також міль не витримує впливу ультрафіолетового проміння, тому одяг можна потримати на сонці при температурі вище 30 градусів.

Личинки та яйця цих комах на одяг прикріплюються не дуже міцно, тому якщо одяг добре потрусити, вони впадуть на землю. Також це можна помітити тому, що одяг, який носиться регулярно, ці комахи «не споживають».

Top