Ви тут
Головна > Світ > Народні ремесла України

Народні ремесла України

pesankaОзнайомившись зі списком народних ремесел України, не зможеш сумніватися у таланті українців, принаймні винахідливості та добре розвиненій уяві: писанкарство, гончарство, ковальство, золотарство, обробка шкіри, ткацтво, теслярство, столярство, плетіння, бондарство, гутництво, стельмаство, вишивання, килимарство, гаптування, фарбування тканин і це далеко не повний список!

Сьогодні на вас очікує коротка розповідь  про деякі  види декоративно-ужиткового мистецтва українців.

Писанкарство

Здавна слов`яни пов`язували яйце зі світлом, теплом, джерелом життя. Саме писанкарство існувало ще у десятому столітті, а найдавніша писанка, яка збереглася на території України, датується 1882 роком.

Гончарство

Це мистецтво керамічних виробів з глини. На Полтавщині існує музей гончарства. Раніше гончарів називали господарями «божественної професії».

Ковальство

Ковальство − мистецтво обробки металів куванням. В Івано-Франківську щорічно проходить свято ковалів, де майстри презентують і продають свої вироби.goncharstvo

Золотарство

Це мистецтво обробки золота та срібла, переважно золотарі створювали прикраси, каблучки та рами ікон. Останнім часом золотарство відроджується.

Ткацтво

Це народне ремесло плетіння тканини. Виникло ткацтво в епоху неоліту. За часів Київської Русі існувала богиня ткацтва – Мокош, не можна було ткати у п’ятницю.

Вишивання

Вишивання – мистецтво прикрашати тканини нитками. З`явилося це народне ремесло на території України ще за часів палеоліту, а з XI століття сестра Володимира Мономаха, княжна Анна, започаткувала навчання вишивки в монастирських школах.

Гутництво

Гутництво – мистецтво виготовлення  виробів зі скла. Раніше скло було річчю зовсім небуденною і до виробів з нього ставилися як до чогось святкового та незвичного.

Плетіння

Плетіння – мистецтво вироблення господарсько-побутових та художніх виробів.  Існувало ремесло виготовлення (плетіння) виробів з кореня – коренеплетіння.

Килимарство

Килимарство – мистецтво виготовлення килимів. Килим вважався обов`язковою частиною віна (приданого), а також на них ховали багатих померлих.

Гаптування

Гаптування – мистецтво вишивання золотими та срібними нитками. Іноді використовували і різнокольорові нитки, схожі за фактурою на металеві, що давало прекрасний та чарівливий вигляд виробам.

Стельмаство

Стельмаство – мистецтво виготовлення возів, коліс та саней. Стельмахи створювали майбутні засоби пересування у спеціальних майстернях – парнях.

Столярство

Столярство−  деревообробний промисел, виготовлення хатнього начиння.

Бондарство

Бондарство –давнє українське мистецтво виготовлення  бочок, діжок, барил, відер, цебрів.

 Підготувала Шевченко Олена

Top