Ви тут
Головна > Лайфстайл > Народні рецепти при укусах комах

Народні рецепти при укусах комах

На жаль, ніхто із нас не застрахований від різноманітних укусів комах. Для кожної людини укус будь-якої комахи сприймається по-різному. Одному звичайний укус комара не принесе великих турбот, а другому спричинить алергію.

Укуси різноманітних комах впливають на організм також по-різному і лікувати їх також треба своїми методами. Звісно, можна сходити в аптеку, купити щось протиалергічне, намастити укус та чекати поки він зійде.

Однак, якщо під боком немає аптеки або немає можливості купити препарати, можна скористатись підручними засобами та народними методами. Наприклад, при укусах комарів перш за все не варто розчісувати місце укусу, потрібно обробити його спиртом. Дітям слід змастити укуси зеленкою чи спиртом. Якщо місця укусів дуже сверблять чи опухли, можна звернутись по допомогу до антигістамінних препаратів. Потрібно пам’ятати , що деякі комахи переносять інфекційні захворювання, наприклад малярійні комарі.

Якщо сталося так, що вкусив малярійний комар потрібно звертатись за допомогою швидко та негайно. Малярійні комарі відрізняються від звичайних своїми лапками та крилами. Лапки у них довші, а крила плямисті.Малярійний комар сидить так, їх тіло знаходиться під кутом до поверхні, тоді коли звичайний комар сидить паралельно до поверхні.

Поодиночні укуси шершнів, ос, джмелів не є смертельними для людей, в яких немає алергії. Однак, якщо укуси є численними, то летальний результат може загрожувати кожному. При укусах таких комах потрібно діяти швидко. Наприклад, дуже добре допомагає часник, який можна розрізати і прикласти до укусу − це знімає біль.

Кажуть, що дуже ефективною є сеча. Потрібно змочити ганчірку у своїй сечі та прикласти до місця укусу. Метод незвичайний та дивний, але подейкують, що допомагає. Якщо біль не заспокоюється та місце укусу напухає, можна також прикласти звичайну кульбабу і бажано швидше. Після першого застосування біль заспокоїться, а згодом і зникне набряк. Також радять після видалення жала комахи постійно змащувати хворе місце соком квіток календули, чергуючи цей засіб з компресами з листя подорожника.

Знахарі також радять до місця укусу прив’язати свіже листя петрушки: листя потрібно промити, розім’яти так, щоб з’явився сік, прикласти до рани і примотати бинтом. Листя міняти кожні 2-3 години, також протягом дня потрібно пити відвар кореня петрушки. Окрім цього, рекомендують сік м’яти, що має знеболюючу , протизапальну і протисудомну дію.

Підготувала Яніна Запотічна

Top