Ви тут
Головна > Стрічка новин > Науковці визнали плавання шкідливим

Науковці визнали плавання шкідливим

За результатами спільного дослідження фахівців медичного факультету Ексетерського університету і Центру екології та гідрології, плавання у морі спричинює ризик вушних хвороб, розладів травлення та цілого ряду інших захворювань, повідомляє BBC Ukrainian.

Так, у тих, хто полюбляє плавати в морі, ризик розвитку оталгії (хвороби вух) на 77% вища, аніж у тих, хто обирає для плавання прісні водойми. У прихильників морського плавання ймовірність підхопити шлунково-кишковий розлад більша на 29%. Науковці наголошують, що ризикують своїм здоров’ям не лише ті, хто просто плаває, але й спортсмени, наприклад, серфери.

До слова, це дослідження було масштабним: науковці підсумували дані 19 досліджень з США, Австралії, Британії, Данії, Норвегії і Нової Зеландії, які присвячені взаємозв’язку між плаванням в морі і хворобами. Загалом були проаналізовані дані про 120 тис. осіб.

Найчастіше заразитися хворобами у морській воді ризикують діти та особи похилого віку. Та, зі слів керівника дослідження Вільяма Гейза, більшість людей одужує самостійно опісля хвороб, що спричинені купанням в морі. Втім, для ослабленого організму такі хвороби можуть спричинити неприємні наслідки.

 

Top