Ви тут
Головна > Світ > Навіщо треба читати книги

Навіщо треба читати книги

20150729211514-man-reading-book-hipsterЗмінюються століття – і змінюються пріоритети. Тепер набагато частіше люди відпочивають за комп’ютером чи перед плазмою, аніж із книгою в руках, мотивуючи це тим, що читаючи новини на інтернет-сайтах, вони й так читають доволі багато.
Однак вчені не втомлюються повторювати: читання художніх творів новини не замінять. І наводять переконливі докази. Отже, навіщо потрібно читати книги?

1. Читання книг збагачує словниковий запас

Читання літератури різних жанрів дозволяє нам побіжно знайомитись із темами та термінами, якими ми не користуємося в побуті. Крім того, навіть якщо слово для вас невідоме, швидше за все ви зможете зрозуміти його суть із контексту, тим самим, розвиваючи своє логічне мислення.

2. Книги роблять нас цікавими співрозмовниками

Коли ми читаємо розповіді авторів книг, ми, самі того не розуміючи, також вчимося викладати свої думки правильно та структуровано. Окрім того, в кожній книзі можна знайти, як мінімум, один вираз, який ми потім зможемо використовувати у спілкуванні. Тим самим ми стаємо оригінальнішими у власних висловлюваннях.Girl-Reading-Book1

3. Книги підвищують впевненість у собі

Цей пункт плавно випливає із попереднього: адже якщо ви розумієте із реакції друзів чи колег по роботі, що вас цікаво та приємно слухати, це однозначно підвищує самооцінку. Однак не зловживайте цим!

4. Читання книг знімає стрес

Стрес найчастіше стає реакцією на проблему. А як перестати перейматися проблемою? Знайти інший предмет для уваги! Ось тут в нагоді стає книга, де цікавий сюжет чи оригінальність викладу, чи навіть головний герой стають повноправними володарями нашої уваги. Книга відволікає від негативних емоцій, а іноді може допомогти знайти вихід зі складної ситуації.

5. Читаючи книги, можете не боятися хвороби Альцгеймера

Вчені до сих пір точно не знають причини, чому виникає ця хвороба, однак наполягають, що першим посилом для неї стає зниження мозкової активності. Читаючи книгу, ми постійно тримаємо свої звивини в тонусі, тож жодні Альцгеймери нам не страшні, доки на поличці є десяток-другий книг!

Автор: Ірина Сонячна

Top