Ви тут
Головна > Світ > Небезпечні речовини у складі косметики

Небезпечні речовини у складі косметики

woman-applying-pink-lip-glossЩодня ми користуємося різноманітними косметичними засобами: дезодорантами, шампунями, пінкою для гоління та кремами, антиперспірантами, лаками для волосся тощо. Проте часто вони зовсім некорисні для нашого здоров’я, адже всі косметичні засоби складаються з різних шкідливих (та не дуже) хімічних речовин.  Також, ми не завжди дивимося на склад цих засобів, а вибираємо ті, які є доступними для нас. Сьогодні ми поговоримо про шкідливі речовини у складі щоденних косметичних засобів.

[do action=”gear”]Перед покупкою косметики потрібно почитати її склад. Якщо на упаковці ви знайдете хоча б одну назву із тих, про які розповідатиметься далі у статті, то краще її не купувати.[/do]

Погодьтеся, на косметику, виготовлену з натуральних та нешкідливих речовин, потрібно витратити значно більше грошей. А от у дешевших косметичних засобах, звичайно, шкідливі речовини зустрічаються набагато частіше.

Содіум лауреат сульфат (sodium laureth sulfate) – це недорога хімічна речовина, надає шампуням здатності милитися, пінитися та очищувати. Вона входить до складу майже всіх шампунів, рідких мил, засобів для інтимної гігієни. Раніше вважалося, що сульфати можуть викликати рак, проте вже доведено, що ні. А от шкірні захворювання, зневоднення шкіри голови, сухість та ламкість волосся вони викликають. Також сульфати не виводяться печінкою з організму та мають здатність проникати до інших органів і накопичуватися там. Це може спричиняти структурну зміну білків та викликати різні захворювання.  Які ще небезпечні речовини містяться у складі косметики?woman-reading-lotion-label-horiz

Парабени (methylparaben,  ethylparaben, propylparaben ті ін.) – це ті хімічні речовини, що забезпечують косметичним засобам, харчовим продуктам та медикаментам довший термін придатності та меншу ціну. Дослідження того, що ці речовини можуть викликати хвороби чоловічої статевої системи та рак грудей у жінок, проводяться. Було вже доведено, що у піддослідних тварин відбуваються зміни у виробленні сперми. Проте вважається, що шкоду для організму парабени можуть принести тільки тоді, коли їхня кількість буде надмірною. У багатьох країнах є визначені стандарти використання цих речовин.

Свинець використовується у виробництві деяких зубних паст, помадах, фарбах для волосся. Він навіть у невеликих кількостях може викликати затримку розумового розвитку.

Триклозан використовується у дезодорантах, милі та засобах догляду за ротовою порожниною. Його особливість у тому, що він може знищувати набагато більше, ніж потрібно, бактерій та мікроорганізмів. Це спричинює більшу сприятливість до деяких інфекцій.

Тальк використовується у рум’янах, тінях для повік, сухих дезодорантах. Він вважається цілком безпечним, проте це не зовсім так. Тальк може призводити до виникнення онкологічних захворювань.

Солі алюмінію чи цинку використовуються в антиперспірантах. Вони блокують пори, і це зменшує потовиділення, проте лікарі рекомендують користуватися такими засобами не частіше, ніж 1 раз на 3 дні, адже вони порушують роботу сальних залоз та потовиділення, що не дуже корисно для нашого організму.

Звичайно, це не весь перелік шкідливих речовин, які можуть входити до складу косметики. З розвитком науки та технологій синтезують все нові й нові речовин, які приносять кошти їхнім виробникам та отруюють нам життя.

Top