Ви тут
Головна > Світ > Неймовірна фауна Африки

Неймовірна фауна Африки

nosorogАфрика − екзотичний материк, де збереглася неймовірна природа з різноманітною фауною. Ця велика варіативність тваринного світу Африки зумовлена її розмірами та кліматом, оскільки цей континент другий за розміром і має дещо видовжену форму з півночі на південь.

Так, на території Африки сформувалось близько 5 різних природних зон, для яких характерна своя фауна із своїми специфічними представниками.

Для північної частини Африки характерний посушливий клімат, тому тут поширені тварини, які здатні прожити в таких кліматичний умовах, пристосованих до посухи і відсутності води. До таких тварин відносяться: олені, пустельні лисиці та кролі, шакали та гієни, леви, тушканчики (ссавці); саламандри, різноманітні ящірки та скорпіони (плазуни); пустельні кобри, гадюки і удави.

Крокодил, нільська змія, черепаха − це ті тварини, які заселяють територію побіля річок, найчастіше в заростях.zebra

Звісно, як же в Африці без пустель і напівпустель. Саме там найбільше зосередження представників птахів. Це і чорні грифи та стерв’ятники, і чаплі, і лелеки, і пелікани, і фламінго, і, звісно ж, канарка. Саме вона вважається найяскравішим представником даної природної зони як прямому так і в переносному значенні. Адже канарка знана своїм яскравим забарвленням.

Найчисельніший представник Африканського континенту − антилопа. Найбільша її концентрація саме в саванах, де проживає близько 40 видів антилоп.

Жирафи − “найбільш африканські” представники фауни. Вражає те, що декілька десятиліть тому жирафи були на межі вимирання. Але екологічні програми по захисту тварин та певні фізичні властивості жираф призупинили цей сумний процес. І вже зараз ці екзотичні тварини у безпеці.

Але, ситуація з популяцією слонів має дещо інший характер. За останнє століття їх чисельність разюче зменшилась. Це занепокоїло екологів, але дотепер жодних програм і проектів не доведено до кінця, і питання зникнення слонів залишається нагальним.

Зебри − ще одні представники фауни Африки, але вже поширені вони в степах. Вони співіснують з гепардами та леопардами, бегемотами та носорогами в одній природній зоні. До речі, носороги вважаються вимерлими тваринами, хоча декілька представників ще поширені на території континенту.

Всіх представників фауни Африки неможливо перелічити та запам’ятати. Але хоча б основних і найбільш поширених потрібно.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top