Ви тут
Головна > Світ > Неймовірні факти про гори

Неймовірні факти про гори

Гори – чудове місце для відпочинку. Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам неймовірні факти про гори, які не вивчають ані в школі, ані в університеті.

В деяких високогірних районах, наприклад каліфорнійському хребті Сьєрра-Невада, влітку можна побачити кавуновий сніг. Він рожевого кольору і запахом та смаком, схожий на кавун. Цей феномен пояснюється присутністю в снігу водоростей Chlamydomonas nivalis, що містять червоний пігмент астаксантин. Ці водорості служать також їжею для деяких організмів, серед яких крижані хробаки. Вони можуть жити тільки в льодовиках при низьких температурах, а при нагріванні хоча б до 5 ° C розпадаються і гинуть.

Гора Кайлас – одне із найзагадковіших місць у світі. Її  висота складає рівно 6666 метрів. Від гори Кайлас до монументу Стоунхендж в Англії рівно 6666 км, така ж відстань від неї і до північного полюса. Гора розбита двома величезними гребенями, які  у вечірні години при падінні тіні від виступів скелі утворюють собою величезне зображення свастики.

Гірський масив Кондер в Хабаровському краї – це єдиний масив у світі, що має форму майже ідеального кільця. При цьому він є не кратером вулкана, а наслідком магматичної інтрузії – виходу магматичних порід з глибинних шарів землі.

А ось неймовірні факти гори Гімалаї, які є найвищими у світі. Слово “Гімалаї” в перекладі з мови хінді означає “царство снігів”. Гімалаї величезні: при загальній протяжності понад 2400 км вони на окремих ділянках досягають ширини 350 км. Це потужне підняття земної кори, за свідченням вчених-дослідників, до цих пір зазнає горотворних процеси і повільно продовжує підвищуватися.

Top