Ви тут
Головна > Світ > Неймовірні мешканці Тихого океану

Неймовірні мешканці Тихого океану

Дюгонь
Дюгонь

Тихий океан – найглибший та найбільший океан у світі. Його площа становить близько 180 млн. км2. Найбільша глибина – 11022 км – Маріанська западина. Екватор поділяє океан на дві частини – на північну та південну. Оскільки більша частина території океану розташована біля екватора та в тропічних широтах, то і тваринний світ там дуже різноманітний.

Морською видрою або морським бобром інколи називають каланів – тварину, що веде напівводяний спосіб життя. Вона чудово адаптована до існування в морському середовищі. Ця тварина може пірнати на глибину більшу за 20 метрів, але робить це рідко. Були зафіксовані занурення на 40 м та 97 м (це – найглибше ).

Найдовший час занурення 4 хв 25 с. Зазвичай – до      1 хв 30 с. Ці ссавці – одні із тих тварин, що використовують так званий інструмент – коли тварина плаває на спині, то у лапах вона тримає камінь, що потім використовує для того, щоб розбити міцні оболонки мідій. Широко розповсюджена думка, що калани, коли засинають, тримаються передніми лапами, щоб течія не понесла їх у відкрите море.

Дюгонь ще називають русалкою, сиреною, морською дівою, морською коровою. Останню назву вони, напевно, отримали, тому що, як звичайні корови, вони «пасуться» на підводних океанських «полях», що складаються з морської трави та водоростей. Ці рослина дюгонь може вирвати з корінням завдяки своїм міцним губам. Тварини не приносять ніякої шкоди та спокійні. Довгий час людину приваблювало м’ясо, жир та шкіра дюгонів.

Калан
Калан

Голонтурії, інші назви – морські огірки або морські кубушки, відносяться до голкошкірих. Але, на відміну від інших представників цього типу, їхнє тіло не покрите шипами, червоподібне та продовгувате. Деякі види морських огірків мають кулясту форму. Ці тварини можуть рухатися за допомогою трьох рядів ніжок порівняно з іншими представниками голкошкірих, що зазвичай лежать на дні океану. Також багато представників типу людина вживає в їжу – це трепанги.

У водах Тихого океану можна зустріти ще незвичайної краси ракушку – морського равлика Конус, але потрібно бути обережним, адже він отруйний. Для порівняння: від укусів акули щороку гине 1 людина, від укусів цих тварин – 2-3. Людину приваблює краса ракушки морського равлика і вона бере її в руки. Найчастіше зараження відбувається під водою, об гостру конусоподібну верхівку ракушки можна вколотися. Коли зараження відбулося, людина немає достатньо часу, щоб виплисти та отримати медичну допомогу. Тим паче, що у цей час вона буде страждати на сильний біль.

Також у Тихому океані проживають кашалоти (представники зубастих китів), смугасті кити, морські леви, морські котики, північні котики (цінні для людини своїм хутром), моржі, що знаходяться на межі зникнення. У районах тропіків налічується понад 2000 тис. видів риб, у на північному заході – близько восьми сотень тисяч. Серед них лососеві, анчоуси, оселедцеві та тріскові. Велика кількість найпростіших, молюсків, членистоногих та кишковопорожнинних.

Top