Ви тут
Головна > Техно > Неймовірні винаходи Нікола Тесли

Неймовірні винаходи Нікола Тесли

the-stuff-they-dont-want-you-to-know-about-nikola-teslaНікола Тесла був одним з найвидатніших вчених та винахідників, завдяки яким сучасний світ з усіма його технологіями став реальним. Великий сербський фізик відкрив людству чудеса електроенергії і радіотехніки, які дали поштовх промисловій революції. Упродовж своєї наукової кар’єри Нікола Тесла отримав приблизно 111 патентів в Америці і ще 300 у інших країнах, а з його ім’ям пов’язують загадкові експерименти та таємничі події по всьому світу. ЕК розповість про найнеймовірніші винаходи Ніколи Тесли.

Вічний двигун

Над питанням винаходу вічного двигуна вчені і досі ламають мізки. То чому ж ходять чутки, що Ніколі Теслі це вдалося? І чому сучасна техніка ще не оснащена тим самим вічним двигуном? На жаль, великий і ексцентричний вчений спалив увесь свій архів з винаходами, заявивши, що людство до них ще не готове.

Тож перевірити, чи справді був винайдений вічний двигун вже ніяк не можна. Тим паче, відродити його за ескізами. Однак доволі чудернацька історія про експеримент Тесли 1931 року якось дійшла до нашого часу. Очевидці стверджували, що вчений встановив у авто марки Pierce-Arrow замість традиційного двигуна внутрішнього згорання, дивну невеличку коробочку, з якої стирчало два стержні. Після цього машина не просто змогла нормально завестися і поїхати, а й не потребувала підзарядки мінімум тиждень, і могла розганятися до 150 км/год, у що справді важко повірити, зважаючи на можливості техніки у ті роки.

Промені смерті

Коли над світом нависла загроза Другої світової війни, Нікола Тесла заявив, що створив зброю, яка покладе кінець усім війнам. Він описував її як «мирні промені», які будуть здатні захищати кордони будь-яких держав. Втім, журналісти The New York Times у своїй скандальній манері, 11 липня 1934 року помістили статтю під назвою: «78-річний Тесла винайшов промені смерті!». В ній, посилаючись на слова вченого, було написано про створення променя з надпотужних часток, який зміг би збити цілий повітряний флот з 10 000 літаків, причому на відстані в 300-400 км. nikola-tesla324234.jpg.662x0_q70_crop-scale

У 1958 році, вже після смерті вченого, американське агентство DARPA почало роботу над проектом, на який пішло майже десяток років і 30 млн доларів. Після його закриття в пресу просочилася інформація, що проект був пов’язаний зі спробами відродити ті самі теслівські «промені смерті», результати експерименту, звісно, засекречені. Потім ходили чутки, що США не зацікавилося винаходом Тесли, а от СРСР нібито встиг викупити у сербського генія його креслення і формули.

Філадельфійський експеримент

Ще одна загадка, пов’язана з ім’ям великого вченого. Подейкують, що перед Другою світовою Нікола Тесла працював для уряду ще над одним проектом, суть якого полягала в створенні технології невидимості кораблів морського флоту для ворожих радарів. Експеримент був вже на стадії завершення, не вистачило усього кілька місяців, максимум року, коли у січні 1943 серце вченого перестало битися. Але рівень містичності «Філадельфійського експерименту» тільки виріс після смерті Тесли. Адже десять років потому американський уряд таки продовжив роботу над ідеєю Ніколи Тесли.

Якщо вірити чуткам, за допомогою винайдених вченим генераторів вдалося створити потужний електромагнітний «щит» навколо есмінця «Елдрідж», і до того ж успішно: корабель став невидимим не тільки для радарів, але й для людського ока! Його знайшли за 200 км від місця експерименту, причому усі присутні на кораблі отримали значні психічні розлади.

Підготувала Катерина Совенко

Top