Ви тут
Головна > Світ > Незвичайні рослини світу

Незвичайні рослини світу

Який різноманітний світ оточує нас, скільки дивного та таємничого він містить в собі! За все своє існування людина повністю не дослідила його, але вже зараз відомо тисячі незвичних представників фауни та флори. Найбільше їх серед представників флори, і тому ми хочемо представити вам Топ 10 найдивніших рослин світу.

Баобаб
Баобаб

10 місце − Баобаб

Багато назв має це незвичне дерево: боаб, боабоа, табалді, мавпяче хлібне дерево, пляшкове та лимонадне дерево. Саме це різноманіття назв характеризує унікальність цієї рослини. Адже, порожнисте стебло баобаба використовували в дуже дивні способи: як місце для ув’язнення злочинців на півночі Австралії та як місце зупинки автобуса. Також з плодів баобаба виготовляють смачний лимонад.

9 місце − Літопс

Ця незвичайна рослина має назву “живе каміння”. І саме ця назва якнайточніше відображає незвичність рослини, яка схожа на два маленькі різнобарвні камінці. Але, це лише товсті листочки − певний спосіб пристосування до умов навколишнього середовища. Так як дана квітка росте на півдні Африки, то вони захищають тендітну жовто-білу квіточку в

Літопс
Літопс

ід палючого сонця.

8 місце − Драконове дерево

Коли люди вперше побачили це дерево, то вирішили, що воно живе, адже по численним товстим пагонам, які сплелись докупи, текла червона рідина (ніби кров у людини). Вже зараз вчені визначили, що це смола. Але, й досі на Канарських островах це дерево вважається священним, навколо якого проводяться релігійні ритуали.

7 місце − Молочна соска

Це справжнє бразильське чудо! Адже, це дерево здатне утворювати до 4 літрів рослинного “молока”. А щоб його отримати, потрібно просто трішки надрізати стовбур. А потім, додавши води і прокип’ятивши, можна вживати.

6 місце − Гарбуз-люфа

Чим же може бути незвичайним гарбуз? Але якщо це гарбуз-люфа, то це справді диво Середньої Азії. Саме з цієї рослини виготовляють натуральні мочалки, які корисні не тільки для купання, але й для масажу. Також, недостиглий плід вживають як джерело корисних мікроелементів.

5 місце − Ховенія солодка

Ця незвичайна рослина – справжня знахідка для гурманів. Це дерево, поширене в Китаї та Японії, здатне давати до 35 кг ягід із незвичним смаком – зі смаком рому! Цікавий той факт, що так звані “цукерки”культивують і в країнах СНД. Їх використовують при випіканні тортів, тістечок та інших смаколиків.

4 місце − Шалений огірок

Шалений огірок
Шалений огірок

Це справжня огіркова бомба, а не рослина! Адже, під час дозрівання в середи і огірка формується величезний тиск в 6 атмосфер. І при найменшому дотику все насіння і м’якоть овоча “розповсюджується”на 12 метрів в діаметрі. Ось такий дивний спосіб розповсюдження насіння у шаленого огірка.

3 місце − Кетемф

Цей африканський чагарник − мрія для кожного ласуна, адже кетемф відомий на весь світ вмістом речовини тоуматину, яка характеризується колосальною солодкістю. Вона перевищує солодкість цукру не в 2 чи в 3 рази, а в цілих 100 000 разів!

2 місце − Росянка

images
Раффлезія Арнольд

Це справжня рослина-хижак і ворог для комах! Саме ця незвичайна рослина полює на них. А відбувається це так: коли комахи пролітають над листям росянки, то крапельки клейкої речовини, які виділяє рослина, паралізують їх. І потім жертва падає на листочок росянки, який миттєво згортається, і починається перетравлювання.

1 місце − Раффлезія Арнольд

Це найбільша квітка світу, до того ще й паразитична рослина. Головна її особливість − відсутність листя, стебла і коріння. Росте раффлезія у вигляді бутону з діаметром близько 1 метра. Раффлезія вражає своєю красою, адже має яскраве забарвлення та незвичну форму. Та аромат раффлезії не з приємних, адже вона відверто тхне. Вага цієї чудернацької рослини сягає до 6 кг.

Це лише 10 незвичайних представників флори, а їх у світі тисячі. Тож, не забувайте про унікальність нашої планети та бережіть її для нащадків!

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top