Ви тут
Головна > Техно > Незвичний громадський транспорт

Незвичний громадський транспорт

Громадський транспорт на вулицях наших міст – настільки звичне явище, що ми й не помічаємо особливостей моделей автобусів, тролейбусів і трамваїв, в яких пересуваємося ледь не щодня. Однак у світі існують такі види громадського транспорту, які можуть привернути увагу і неабияк здивувати вас. Багато в чому така неординарність обумовлена зовсім не креативним мисленням їхніх розробників, а цілком зрозумілими причинами.

У німецькому місті Вупперталь над транспортною проблемою довго не думали і перевернули трамвай з ніг на голову. Підвісний громадський транспорт став ідеальним рішенням для міста, розташованого в долині. Прототип підвісного трамваю був розроблений ще в ХІХ столітті в німецькій лабораторії і побудований в 1903 році. Ця система вже протягом століття залишається однією з найнадійніших. Транспортна система Вупперталя унікальна, за рік вона перевозить більше 25 мільйонів чоловік.

У французькому місті Бордо також є незвичний громадський транспорт – там їздять магічні трамваї. Зовні вони особливо нічим не відрізняються від громадського транспорту інших європейських міст. Однак над ними немає ліній електропередач! Щоб звільнити місто, яке входить до Світової Спадщини ЮНЕСКО, від електричних дротів, конструктори цих трамваїв сховали напругу під землю. Це перший подібний експеримент у світі. Тепер, пересуваючись громадським транспортом Бордо, можна насолоджуватися блакитним небом без будь-яких перешкод.

А в місті Кобе, що в Японії, громадський транспорт взагалі рухається без водія. Після успішного введення в експлуатацію цієї транспортної системи ряд міст перейняв досвід японців. Так транспортна система SkyTrain у Ванкувері є найдовшим у світі автономним маршрутом – його довжина складає 69 км. Під час Олімпійських Ігор 2010 року, ця система без особливих проблем обслуговувала понад 620 000 пасажирів щодня.

Top