Ви тут
Головна > Світ > Незвичайні вироби з бісеру

Незвичайні вироби з бісеру

Практично у кожного народу є свій вид прикрас із бісеру, характерний тільки для нього. Це пов’язано з тим, що своїм корінням бісероплетіння йде в стародавні часи і на території різних країн розвивалося цілком незалежно. Хоча, звичайно. не обійшлося і без часткових запозичень. Саме про деякі малопоширені види виробів з бісеру ми розповімо у цій статті.

Кільця для ніг – прикраси з бісеру для пальців ніг; в традиції східних і африканських народів кільця однаково поширені як серед жінок, так і серед чоловіків. У цілому, найбільш характерним дана прикраса є для народів, які сповідують іслам і індуїзм.

Гривня – різновид кольє, виконаного в техніці бісероплетіння та представляє собою широку, трохи округленої стрічку. Спочатку гривня була золотим чи срібним обручем, який носився на шиї. При цьому гривня не мала як такого механізму застібання, а складалася з товстого дроту, кінці якого затискалися з задньої частини шиї і чіплялися один за одного. Відомо дана прикраса ще з часів Давньої Русі, однак у ті часи гривня мала дещо інший вигляд і була дійсно схожа на нашийний обруч. Найбільш характерний даний вид прикрас із бісеру саме для слов’янських народів.

Стародавні гривні:

Сучасна гривня з бісеру:

Гердан (від давньогрецького – «шнурок», «ремінець», «тасьма») – різновид кулона, що має вигляд довгої стрічки з бісеру з підвіскою. Походження цієї прикраси приховано в пітьмі століть, проте відомо, що у різних народів цей виріб має різну назву. У Росії це прикраса іменується Гайтан, у білорусів – горлячкі і пляценкі, у болгарських, румунських та молдавських майстрів – гардан або Згарда, у індусів – Майло, і продовжувати можна ще дуже довго. Втім, для всіх народностей характерний один загальна ознака – гердан носили не тільки жінки, а й чоловіки.

Опліччя – різновид кулона або гердану, що має в районі передпліччя широкі вставні стрічки з бісеру. Спочатку використовувалося як декоративної частини лат, яка прикривала плечі. Спочатку опліччя носили тільки верховні монархи Давньої Русі в якості деталі вбрання. Перша згадка опліччя в літературі відноситься до епохи Володимира Мономаха, якому таку дорогоцінну прикрасу, що складалася з великої кількості бісеру і дорогоцінного каміння, було надіслано в якості подарунка з Візантії.

Комір – ближній родич Гердану і намиста з бісеру ручної роботи, має вигляд стрічки з бісеру, яка носиться на шиї. Традиційними для даної прикраси є декорування різними геометричними візерунками.

Шийна стрічка – різновид коміра, яка розташовувалася вертикально відносно шиї, щільно її облягала. Також шийну стрічку називають бісерним нашийником.

Ларіат – дана прикраса з бісеру має вигляд довгого шнура з китицями на кінці. Носиться ларіат зазвичай в якості поясу для талії, або ж зав’язується на шиї і прикрашається брошкою.

Косинка – виконувана з бісеру прикраса, яка зазвичай має форму косинки. Носиться косинка таким чином, щоб основна частина розташовувалася на грудях, зав’язується ззаду на шиї.

Брошка – один з найдавніших видів прикрас, виготовлених з бісеру. Початковим призначенням брошок було кріплення елементів одягу. За фактом, в якості перших брошок можна розглядати декоровані кістки і колючки, що використовувалися ще в кам’яному столітті. У наш час існує величезна кількість різних видів брошок, які використовуються починаючи від заколювання волосся, і закінчуючи з’єднанням частин поясу на стегнах. Дуже багато різних брошок представлено на Mash – магазин хенд мейд від українських майстрів.

Top