Ви тут
Головна > Лайфстайл > Оптимальна добова доза цукру і солі

Оптимальна добова доза цукру і солі

saharЦукор – один із найбільш популярних продуктів харчування, який використовується практично щодня. Найчастіше цукор – це додаток до кондитерського виробу або іншого продукту, а не самостійна страва.

Близько 150 років тому цукор був страшенно дорогим та малодоступним для простих людей, проте зараз кожен із нас має можливість його придбати.

Навколо цукру вже не перший рік ведеться безліч суперечок: видатні вчені стверджують, що цукор неймовірно шкідливий для людського організму, дехто навіть називає його «білою смертю», в той сам час для багатьох людей цукор – невід’ємна частина щоденного життя.

За даними численних досліджень цукор дійсно може бути шкідливим при надмірному вживанні. Продукти, що містять велику кількість цукру, можуть викликати захворювання зубної емалі, ожиріння та порушення обміну речовин. Також цукор сприяє неякісному засвоєнню вітамінів групи В, тому негативно впливає на стан шкіри та волосся.sol

Звичайно, не варто зовсім відмовлятись від цукру. Незважаючи на те, що він може бути шкідливим для організму, цукор – це джерело глюкози – речовини, що здатна забезпечити головний мозок енергією. Основне завдання кожного – слідкувати за кількістю цукру, який щоденно потрапляє до організму.

Європейські вчені вважають, що денна норма цукру для здорової дорослої людини може становити близько 50-60 грам. Якщо брати до уваги цукровий пісок, то вказана кількість цукру дорівнює 8-10 чайним ложкам. Слід пам’ятати, що цукор міститься у фруктах, ягодах, натуральних соках, а також у деяких стравах, які здаються несолодкими на смак.

Оптимальна добова доза харчової кухонної солі встановлюється залежно від країни та харчових традицій. Фізіологічно обгрунтована норма споживання – 4-8 грамів на добу, проте в деяких країнах цифра може бути вдвічі більшою. За оцінками сучасних фізіологів кожен рік доросла людина з’їдає біля п’яти кілограмів харчової солі.

Кухонна сіль у великій кількості є отрутою: доза у 250 грам може стати смертельною для людини, яка важить близько 80 кілограм. Добова потреба солі залежить від фізичного навантаження, потовиділення, умов праці, тощо.

Підготувала Олександра Гамазіна

Top