Ви тут
Головна > Світ > Основні правила догляду за кімнатними рослинами

Основні правила догляду за кімнатними рослинами

kimnatni-roslynuПрактично в кожному будинку є кімнатні рослини. Вони створюють затишок і радують око. Зараз дуже багато їх різновидів, вони є різних розмірів. Вдома можна виростити й власну мініатюрну «пальмочку». Але потрібно за своїми «улюбленцями» правильно доглядати, щоб не довелося через короткий час купувати нові. Отже, які існують основні правила догляду за рослинами?

Найперше, що потрібно зробити – вибрати затишне й зручне місце для рослини. Більшість з них полюбляють сонячне світло, але є й тіньовитривалі. Найкраще місце повинне бути достатньо освітленим, але під прямим сонячним промінням рослини довго не проживуть і засохнуть. Для тіньовитривалих можна обрати місце, де не таке добре освітлення (тільки не комору ).

Пам’ятайте, що для кожної квітки є свої «правила розміщення». Не забувайте також про естетичну сторону цього питання.

[do action=”gear”]Рослини люблять свіже повітря, але не можна їх ставити на протязі[/do]

Ще одне важливе правило догляду за кімнатними рослинами: рослини люблять свіже повітря, але не можна їх ставити на протязі.

Звичайно, у кожної рослини є своя потреба в кількості води. Є рослини, які можна не поливати половину тижня, є такі, що потребують води кожного дня. Зазвичай, такі рекомендується поливати ввечері. Обприскувати листя потрібно тільки відстояною або фільтрованою водою. В іншому випадку на листочках можуть з’явитися плями. Також потрібно враховувати пору року. Наприклад, взимку через те, що працюють опалювальні прилади, важливо, щоб вологість у приміщенні була достатньою для рослини.

Взимку кімнатні рослини можна поливати рідше. Також не потрібно їх переставляти з вікна на поличку або ін. Рослини не люблять, коли їм «не дають спокою».uhod-za-komnatnymi-rasteniyami

Не забувайте, що потрібно пересаджувати квіти один-два рази на рік для того, щоб вони «оновилися». Не обов’язково кожного разу купувати більший горщик, достатньо змінити ґрунт.

Для того, щоб кімнатні рослини не просто стояли й «запилювалися» на підвіконні, спробуйте створювати композиції з них. В такому випадку квіти стануть прикрасою для вашого дому.

Звичайно, для догляду за рослинами ви можете придбати професіональні інструменти: лійку, секатор, губку, обприскувач, розпушувач, а також горщики та піддони до них.

Не засмучуйтеся, коли рослина, за якою ви пильно доглядали, гине. Навіть у досвідчених «рослинників» трапляються помилки.

Top