Ви тут
Головна > Світ > Основні правила догляду за взуттям

Основні правила догляду за взуттям

00031456Взуття є важливою частиною гардеробу. Хоча деяким і здається, що воно не потребує багато догляду, потрібно лише ходити обережно, проте ні.

Для того, щоб взуття довше вам прослужило, потрібно мати спеціальні засоби догляду за ним залежно від матеріалу, з якого виготовлено це взуття.

[do action=”gear”]Найбільше «страждає» наше взуття восени, коли цілими днями можуть іти дощі, або ж весною, коли зимовий сніг починає танути[/do]

Догляд за замшевим взуттям

Для замшевого взуття потрібні спеціальні щітки та гумки. Щоб позбутися бруду на такому взутті, потрібно обережно та акуратно очистити щіткою чи гумкою, щоб не пошкодити волокна, а потім намастити насичувальним засобом, що буде захищати від забруднень та вологи. У замшевому взутті по калюжам ходити не можна.uhod-za-obuvyu2

Лакове взуття

Якщо на лаковому взутті з’явилися тріщинки, їх можна обробити вазеліном, а потім відполірувати шматочком фланелі. Щоб взуття знову блистіло, як нове, потрібно помастити його касторовою олією.

Догляд за шкіряним взуттям

Шкіряне взуття потребує обережного догляду. Його потрібно не тільки очищувати від бруду, а й слідкувати за тим, щоб на ньому не з’являлися тріщинки. Для цього можна використовувати засіб, що створює на поверхні взуття плівку, що відштовхує воду. Цей засіб потрібно наносити на взуття кожного дня, бажано − за півгодини до виходу із дому.

Як правильно сушити взуття?

Також взуття потрібно правильно сушити. Не можна це робити біля батареї чи інших обігрівальних пристроїв. Мити взуття під проточною водою також не можна. Щоб його висушити, потрібно просушити та в середину покласти газети. Час від часу їх потрібно змінювати, якщо взуття вологе.

Після цього взуттю потрібно дати один вихідний, тому краще купувати дві пари взуття. Так воно зможе вам довго прослужити. Якщо у вас немає часу на те, щоб висушити взуття газетами, то можете скористатися феном, проте часто це робити не рекомендується.

Як обрати крем для шкіряного взуття?

Для шкіряного взуття можна використовувати крем, щоб замаскувати подряпини чи позбавитися від  інших механічних пошкоджень. Крем можна купити або безбарвний, або під колір вашого взуття. Наносити його краще за півгодини до виходу із дому.

Можна купити емульсійний крем, що буде захищати взуття від забруднення, адже він містить мало органічних розчинників. Він створює на поверхні взуття пористу плівку, що запобігає випаровуванню поту та вологи. Краще його застосовувати в теплу чи жарку погоду.

У погану погоду краще наносити крем, створений із органічних розчинників. Він покриває взуття глянсовою плівкою, але потрібно полірувати взуття в цьому випадку. Після нанесення дайте взуттю просохнути, а потім відполіруйте. Цю процедуру потрібно робити один раз на тиждень після того, як прийшли додому. Крем буде захищати взуття від тріщин.

Top