Ви тут
Головна > Світ > Основні теорії походження людини

Основні теорії походження людини

pohodjennija-ludunyЯк виникло людство? Хто перший з’явився: курка чи яйце? Безліч подібних питань можна додати до попередніх двох, але ми спробуємо дати об’єктивну відповідь на перше. Та відповідь буде не одна, а цілих три. Всі вони обґрунтовані науково і базуються на основних теоріях творіння: еволюційна теорія, релігійна теорія творіння та теорія зовнішнього втручання.

Еволюційна теорія походження людини

Почнемо з найбільш прийнятої теорії в сучасному світі теорії виникнення людини – з еволюційної. Згідно цієї теорії пращурами людини є вищі примати. Еволюціоністи мають цілу купу доказів того, що саме вони мають рацію; вони оперують палеонтологічним, біологічними, археологічними, генетичними та навіть психологічними доказами. Проте існує чимало скептиків, які називають ці докази походження людини неоднозначними і мають свій арсенал для оскарження теорії еволюціоністів.

Креаціонізм

Теорія походження людини під номером два – креаціонізм, тобто релігійна теорія творіння. Така теорія стверджує, що людину створив Бог, або боги. Широкий загал, який сповідує християнську релігію, відповідно, вірує в християнську версію створення людини. Існує наука, область дослідження якої спрямована на дослідження цієї теорії – це науковий креаціонізм.203354616

Сучасні креаціоністи намагаються насамперед довести тексти Біблії і підтвердити її розрахунками. Вони довели і науково підтвердили існування Ноєвого ковчегу. Також креаціоністи відкидають можливість існування такого процесу як еволюція. Факти, які вони наводять, на їхньому боці. Наприклад, спеціалісти з обчислювальної техніки наголошують, що неможливо штучно відтворити людський зір, людське око, сітківку, нейрони тощо. До того ж вони цитують самого Ч. Дарвіна.

Інопланетне втручання

Нарешті, третя теорія виникнення людини – теорія зовнішнього втручання, згідно якої життя на Землі зародилось за допомогою діяльності інших цивілізацій. Тобто, людина – нащадок інопланетян, які прилетіли на Землю з благородною місією дати життя новим створінням. Але це не єдина версія теорії зовнішнього втручання, є ще версія схрещування інопланетян зі справжніми пращурами людей, створення людей методами генної інженерії, еволюція та розвиток життя за програмою, закладеною надрозумом тощо. Чи мають місце ці версії в сучасному науковому світі – питання, але в фантастичній літературі, в кінематографі вони користуються великим попитом.

Оберіть для себе концепцію, яка буде вам по душі. Вирішуйте самостійно чи ви є нащадком мавпи, чи інопланетян, чи вас створив Бог. Можливо, ви маєте свою власну теорію чи концепцію. Тільки не варто нав’язувати її оточуючим, це марна витрата часу, нервів та енергії: )

Top