Ви тут
Головна > Світ > Особливості культури США

Особливості культури США

У свідомості пересічного українця США – це країна демократії та великих можливостей. Свідомість американця та його сприйняття дійсності надзвичайно відрізняються від наших. Спробуємо з’ясувати, що ж особливого в американській ментальності.

Найбільш помітною рисою особистості американця є індивідуалізм, тобто такий стиль життя, за якого власні інтереси та прагнення висуваються на перше місце. Американці спрямовують чи не всі свої зусилля на самореалізацію.

Щодо стосунків, то жителі США переважно заводять їх у тому випадку, коли їм це вигідно. Щойно вигода від партнера вичерпується – стосунки розривають. Чи не тому це одна з причин зменшення кількості шлюбів серед американців?

Але у цьому індивідуалізмові (що часом переростає у звичайнісінький егоїзм) є й свої беззаперечні плюси. Якщо в нашому суспільстві прийнято бути “як усі” й не виділятися з натовпу, то в США – навпаки! У цій країні дуже люблять незвичайних людей, тих, хто створює щось нове та цікаве.

Американці також вміють діяти разом: у випадку, приміром, стихійного лиха вони відкидають свій індивідуалізм і починають діяти злагодженою командою.

Робота в житті американця є надзвичайно важливою. Тому не дивуйтеся, якщо одним із першиз запитань під час знайомтсва з американцем буде “Ким ви працюєте?”. На думку жителів США, ваше заняття говорить про вас значно більше, аніж етнічне чи соціальне походження, тобто “ви є тим, що ви робите”.

Працюють американці надзвичайно багато і відпочивають значно менше за європейців. Зараз пересічний американець витрачає на роботу часу на два тижні більше, аніж 20 років тому.

Анна Шевченко, за матеріалами Мережі

Top