Ви тут
Головна > Лайфстайл > Освіта для українців у Польщі

Освіта для українців у Польщі

studentДоки самі поляки рвуться на навчання в інші європейські країни, їхні місця у польських вузах щороку більше займають саме українські абітурієнти. Якщо маєте карту поляка, то вас прирівнюють у правах із резидентами Польщі – ви маєте право на безкоштовну освіту. Однак навіть без цієї переваги ви зможете здобувати вищу освіту в Польщі безкоштовно та навіть отримувати стипендію. Зазвичай для вступу до польського вишу достатньо мати атестат про середню освіту та знання мови на відповідному рівні.

Тож, чим так приваблює сусідня Польща наших абітурієнтів.

Програма обміну

Оскільки польські виші співпрацюють із університетами з інших європейських країн, то ви зможете не один місяць провчитися в одному із них. Де це буде: у Франції, Німеччині чи Австрії – варто дізнатися при подачі документів – із якими вузами співпрацює той, який обрали ви.

Можливість вивчати мови

В польських вузах навчання відбувається польською або англійською, останній варіант є дорожчим, однак обидва передбачають вивчення ще як мінімум однієї мови. Якої саме? Обираєте, знову ж таки, ви.

Дешева освіта

Якщо порівняти ціни на навчання у вишах нашої столиці і університетах Польщі – різниця несуттєва, а іноді і на одне виходить.

Можливість подорожувати

Оскільки Польща входить до шенген-зони, ви автоматично отримуєте змогу подорожувати Європою. Крім того, польські автобуси відрізняються дешевизною та комфортом, а пряме сполучення є і з Австрією, і з Нідерландами, і з Францією, і ще багатьма іншими країнами.

Автор: Ірина Сонячна

Top