Ви тут
Головна > Світ > Освіта в Ірландії

Освіта в Ірландії

узбережжя ІрландіїІрландська республіка розташована на більшій частині території Ірландського острова. Проживає у цій країні всього-на-всього 4 мільйона чоловік, але щорічний потік туристів до Ірландії подвоює це число. Хоча в Ірландії наявний високий рівень безробіття (особливо молоді), але саме ця країна вийшла на п’яте місце в Європі за рівнем життя.

Ірландія славиться багатовіковими традиціями європейської освіти високого рівня – дипломи престижних приватних шкіл Ірландії поціновуються в усьому світі і це при тому, що ірландська освіта значно дешевша, аніж, скажімо, британська.

Щодо державного впливу на освіту в Ірландії, то хоча держава і фінансує її, але не провадить контроль за більшістю навчальних закладів. Найстарішим вишем в Ірландії вважається Трініті коледж, який був заснований як протестантський англомовний університет ще в далекому 1592 році. Але, зважаючи на католицьке віросповідання більш аніж 90 % ірландського населення, молодь із обережністю ставиться до цього університету.

Вищу освіту в Ірландії ще називають освітою третього рівня. Вищі навчальні заклади Ірландії репрезентовані низкою державних університетів, професійними коледжами, педагогічними коледжами та приватними. Навчання в ірландському виші триває 3-4 роки і закінчується присвоєнням випускникові ступеню бакалавра.

В університети Ірландії зазвичай вступає молодь, яка готова посвятити себе науковим дослідженням, адже рівень наукової підготовки в університетах надзвичайно високий. Кожен університет має у своєму розпорядженні достатню територію, на якій розміщуються наукові лабораторії, видавничі та дослідні центри.

Спектр предметів для вивчення великий, є з чого обирати: гуманітарні, природничі, економічні, соціальні, технічні, комп’ютерні та інтернет-технології тощо. Українським вступникам слід мати на увазі, що квота на прийом іноземних студентів в Ірландії невеличка, тому потрібно заздалегідь визначитися з вишем та подати заявку.

Хоча університети Ірландії і вважаються престижним місцем для здобуття освіти, але часто диплом професійного коледжу, який готує студентів за чітким напрямом (бізнес, економіка, інженерія, журналістика тощо) може виявитися значно ціннішим при прийомі на роботу, аніж загальна університетська підготовка.

Top