Ви тут
Головна > Світ > Озеро з найдовшою назвою

Озеро з найдовшою назвою

В США знаходиться унікальне озеро. Проте його унікальність не в специфічних природних особливостях водойми, а в назві – Chargoggagoggma­nchauggagoggchaubunagunamaugg.

Ця назва складається з 45 букв. Озеро отримало її від місцевих індіанців з племені Ніпмак. Озеро знаходиться в центральній частині штату Масачусетс і означає щось на зразок “Прикордонне нейтральне місце риболовлі індіанців і англійців з ножами”. Існує й інша версія перекладу назви озера: “Ти ловиш рибу зі своєї сторони озера, я ловлю рибу з іншої сторони озера, а посередині ніхто рибу не ловить”, хоча стверджують, що це лише дотепна вигадка журналістів.

Місцева влада вирішила зберегти історичну назву, яка з’явилося ще за часів колонізації Америки. Але впоратися з ним американці не можуть – довжелезне слово майже скрізь пишеться з помилками, в тому числі і на дорожніх знаках та листівках. А вже про те, щоб вимовити його вголос не може бути й мови: місцеві жителі називають озеро просто “Озеро Вебстера“, від назви найближчого до нього міста.

Щоб вирішити проблему з правильністю написання нзви озера влада спробувала ввести у використання версію з 15 буквами – Chaubunagungamaug, але це лише спричинило зростання популярності 49-буквеного варіанту – Chargoggagoggmanchauggauggagoggchaubunagun­gamaugg.

Місцеві ентузіасти провели дослідження і з’ясували, що 45-буквений варіант найбільш популярний (949 згадувань, у тому числі в енциклопедіях і словниках), а 49-буквений займає друге місце (382 згадки).

Саме по собі озеро досить велике, його площа 5,83 квадратних кілометрів а найбільша глибина 15 метрів. Воно користується великою популярністю серед туристів, люди приїжджають сюди покататися на човнах, поплавати та порибалити.

Top