Ви тут
Головна > Лайфстайл > Парадокси середньовічної моди

Парадокси середньовічної моди

Середні ВікиМода і стиль – поняття не лише сучасного світу. Ще у ранньому середньовіччі існувала ціла низка модних тенденцій, які зараз нам можуть видатися щонайменше дивними.

У ранньому середньовіччі чоловіки носили штани, які дуже нагадували жіночі панчохи: вони були шерстяні, обтягували ногу і за допомогою спеціальних підв’язок кріпилися до верхньої одежі. Такі штани називалися шоссами, мода на них тривала до кінця Середніх Віків.

У 14 сторіччі існувала наступна модна тенденція: до поясів, одягу, взуття пришивалися бубонці, які під час руху видавали передзвін.

На початку 15 сторіччя ідеалом жіночої краси вважалися  дівчата з високим чолом. Жертви моди, щоб хоч трохи наблизити себе до ідеалу, вищипували собі волосся. Коротко жінки у ті часи не стриглися, адже волосся зістригали тим, хто зраджував свого чоловіка.

Одежа білого кольору в часи Середньовіччя була неактуальною, адже нефарбовані тканини вважалися дешевими. Тому середньовічні жінки обирали яскраві тканини для пошиття одягу, адже для них використовувалися дорогі барвники.

Середньовічні дівчата вдягалися у три шари: нижня сорочка, нижнє плаття і верхнє плаття. Причому всі плаття були до п’ят з довгими рукавами. Важив такий одяг чимало, адже в холодну пору року два нижніх шари шили із шерсті.

Зараз ми дізнаємося модні тенденції з журналів мод, телебачення, інтернету. А на Сході в Середні Віки вісті зі світу моди приносили…лицарі-тамплієри. Саме вони розповідали своїм дамам серця про новітні фасони та модні кольори.

Top