Ви тут
Головна > Світ > Павуки атакують США

Павуки атакують США

Один з найнебезпечніших видів павуків Північної Америки – коричневий відлюдник (Loxosceles Reclusa) – почав плодитися шаленими темпами. Біологи вважають, що зростанню чисельності популяції цих неприємних створінь сприяє зміна клімату.

Раніше павук, укус якого може вбити дитину і навіть дорослого з ослабленим імунітетом, зустрічався переважно на Середньому Заході і на півдні США. Однак зростання популяції змушує коричневого відлюдника розширювати ареал проживання, тому вчені пророкують пересування павуків-вбивць до північних штатів вже в найближчі роки. За прогнозами науковців, до 2080 року павуки окупують Небраску, Міннесоту, Вісконсин, Мічиган, Південну Дакоту, Огайо та Пенсільванію.

Одна з особливостей даного виду полягає в тому, що коричневі відлюдники люблять селитися по сусідству з людьми. Як правило, ці павуки ткають своє павутиння у сараях, шафах та інших сухих і темних місцях, де їх рідко турбують. Однак, пробравшись у житловий будинок, вони зраджують своїм звичкам, швидко звикаючи до комфорту. Павуків нерідко знаходять у взутті, в складках постільної білизни, в одязі, всередині рукавичок, за плінтусами і картинами, а також поруч із джерелами тепла.

У разі небезпеки коричневий відлюдник не біжить від реальної чи уявної загрози, а нападає на кривдника, впорскуючи йому під шкіру сильнодіючу отруту. Іноді це призводить до летального результату, а в інших випадках – укус павука залишає болючі і глибокі рани, які довго не загоюються. Стикаючись з подібними випадками, медики нерідко ставлять неправильний діагноз, плутаючи укус Loxosceles Reclusa з раком шкіри чи іншими важкими шкірними захворюваннями.

Top