Ви тут
Головна > Лайфстайл > Переваги та недоліки нічної роботи

Переваги та недоліки нічної роботи

night-manager-jobРобота у нічну зміну − це  важкі фізичні навантаження, відсутність особистого життя та повна відірваність від суспільства. Чи дійсно це так? Чи, можливо, нічний графік роботи не має жодних переваг? Маючи більш ніж дворічний досвід роботи у нічну зміну, ділюсь з вами перевагами та недоліками нічного графіку роботи.

Режим коту під хвіст

Якщо ви думаєте, що можна спокійно перейти працювати у нічну зміну, поміняти для себе день з ніччю − ви глибоко помиляєтесь. Ніхто не відміняв телефонних дзвінків, буденних справ, які вирішуються лише в робочі години та родичів, які завжди знайдуть невідкладні справи саме в той час, коли ви намагаєтесь відіспатися. Якщо ж вам все ж вдалось створити для себе такий режим, то ви однозначно соціофоб, у вас немає друзів, або ж усе спілкування у вас проходить виключно в соцмережах.

Зрештою, мій варіант роботи в нічну зміну взагалі не передбачає такого поняття, як режим − дві нічні зміни, які чергують з двома вихідними, коли вночі можна спати як усі нормальні люди, та ще й плюс половина післяобіднього робочого дня у суботу. Як результат − лягаю спати коли доведеться, сплю по 4-6 годин після робочих змін і по 10 годин у вихідні. При чому поняття вихідні для мене стало дуже абстрактним, нерідко можу забути, який сьогодні день тижня, або ж переплутати неділю та середу.

Самопочуття

Насправді, все дуже індивідуально: хтось себе буде почувати абсолютно адекватно, а хтось взагалі не зможе протриматись навіть тижня. Правило звикання за 21 день теж не діє (у моєму випадку так точно), адже режиму як такого нема.

Для себе зробив висновок, що для більш-менш адекватного самопочуття потрібно хоч кілька годин поспати перед тим як іти на роботу. І чим краще виспишся (а виспатись як відомо можна і за кілька годин), тим краще почуватимеш себе на роботі.

office-nightПро сон

Я пробував експериментувати з різними варіантами: сон після роботи, сон перед роботою, але оптимальний для мене варіант − 4-6 годин сну після роботи, плюс 2-3 години сну перед роботою. При чому сон перед роботою якраз визначально впливає на самопочуття і сонливість на нічній зміні.

Загалом, якщо скласти в сумі, то виходить повноцінних 8 годин на сон. Але різниця все ж є і навіть якщо вдається виспатись у такому режимі, то продуктивність в денні години між сном досить сильно страждає.

Які плюси

Плюси нічної роботи є і від них важко відмовитись. Мені більш-менш адекватно вдається поєднувати дві роботи (друга робота на півставки з вільним графіком), хобі та особисте життя. Я встигаю набагато більше, ніж якби довелося працювати повноцінний робочий день в офісі, маю можливість реалізовуватись в більш повній мірі.

І насамкінець трішки лірики. Робота в нічну зміну − це літні прогулянки безлюдними цнотливими вуличками назустріч першим променям сонця, це протоптування стежок по пухнастій білій сніговій перині взимку, це споглядання повного місяця та безкрайнього зоряного неба, це тиша та спокій, це можливість бути іншим, не таким як усі.

Залишити відповідь

Top