Ви тут
Головна > Лайфстайл > Перші люди на території України

Перші люди на території України

Найдавніша людина сучасного типу на території України з’явилася в палеоліті (близько 1 млн. років тому). Це доводять розкопки багатошарового поселення епохи палеоліту біля с. Королево на Закарпатті.

Крім Королева, залишки палеолітичних поселень відомі ще у 20-ти пунктах Закарпаття, переважно у Південних і Південно-Східних Карпатах, уздовж течії річки Тиси та її притоків.

В епоху мезоліту на території України виявлено сотні поселень і стійбищ — біля сіл Білолісся, Гриживе, Мирне на Одещині, Оскорівка, в Криму.

У період неоліту чисельність населення на території України значно зросла, почало зароджуватись скотарство і землеробство. На сьогодні в Україні у долинах Дніпра, Сіверського Дінця, Південного Бугу, Дністра, Десни, Прип’яті, Ворскли, Псла, Сули та інших рік і річок виявлено близько 500 неолітичних поселень.

У IV — III тис. до н. е. на території сучасної України відбувся перехід до енеоліту (мідно-кам’яного віку), який характеризувався не лише опануванням технології виробництва й обробки міді, але й подальшим прогресом відтворюючих форм господарства — землеробства та скотарства.

Найяскравішою археологічною культурою нової епохи була трипільська, пам’ятки якої виявлені в лісостепівій зоні на величезних обширах від Пруту і Дунаю до Дніпра.

Крім неї, дослідники виділяють на території нинішньої України й інші землеробсько-скотарські культури: гумельницьку, середньостогівську, лійчастої кераміки, кулястих амфор, кемі-обинську.

Поліські райони, як і до цього, населяли мисливсько-риболовецькі племена дніпро-донецької культури та культури янково-гребінцевої кераміки.

Top