Ви тут
Головна > Світ > Перші університети

Перші університети

Сьогодні університети випускають фахівців з різноманітних прикладних і фундаментальних наук. На даний момент наші сучасні університети діють як навчально-практичні комплекси, де здійснюється як наукова, так і дослідницька робота. Всі вищі навчальні заклади об’єднують в собі декілька різноманітних факультетів, які спрямовані на певну дисципліну, що надалі становить основу наукових знань.

Сучасні університети не можуть існувати без впровадження інноваційних технологій та наукового прогресу. Навіть більше, – університети є законодавцями моди в цьому напрямку і дуже багато технологічних новинок з’являється саме в їхніх стінах. Порівняти технологічне наповнення сучасних університетів з першими вищими навчальними закладами взагалі неможливо. Але що ми знаємо про перші університети?

Перший університет був заснований ще в 425 році, але свій статус отримав лише в 848 році і називався він Константинопольський університет. Також одним з найстаріших університетів вважається Аль-Карауїн, який знаходиться в Марокко, місті Фес.

Згідно з історичними даними, одним з перших університетів в історії прийнято вважати Болонський, який був заснований в 1218 році, хоча спочатку він був школою, в якій розроблялися юридичні норми на основі римського права.

А ось на базі декількох монастирських шкіл вже до кінця 12 століття виріс Паризький університет. Безумовно, протягом часу з’являлося і розвивалася велика кількість університетів, але одним з перших університетів Східної Європи прийнято вважати Києво-Могилянську академію, яка була заснована в 1632 році, до речі, аналогічним університетом є Академія Ханьлінь, яка була заснована ще у 8 столітті в Китаї.

Протягом усієї історії навчатися в університетах вважалося дуже престижним, це не змінилося і сьогодні.

Top