Ви тут
Головна > Техно > Перший мобільний телефон

Перший мобільний телефон

Перший мобільний телефон побачив світ 3 квітня 1973 року. Мартін Купер – директор відділу мобільного зв’язку MOTOROLA, прогулюючись по Манхеттену, вирішив зателефонувати по мобільному телефону. Всі перехожі дуже здивувалися, адже до створення серійних мобільних телефонів було ще 10 років.

Насправді основні принципи роботи мобільних телефонів були відомі в лабораторіях Белла ще в 1946 році. Але тільки в кінці 1960-х років такі розробки зацікавили AT & T (власник Bell Labs) і конкуруючу фірму Motorola.

AT & T, яка продавала американцям автомобільні радіостанції, вирішила і мобільні телефони розвивати так само. Їх пристрій важив 12 кг, трубка знаходилась в салоні автомобіля і для неї була потрібна додаткова антена.

Motorola вирішила знайти свою нішу на ринку. Було виділено 15 мільйонів доларів на розробку мобільного телефону. Перший мобільний телефон був зроблений дуже швидко.

3 квітня 1973 стараннями інженерів на вершині 50-поверхового будинку в Нью-Йорку була змонтована базова станція. Точніше, це був усього лише прототип, здатний обслуговувати не більше 30 абонентів і з’єднувати їх з наземними лініями зв’язку. До цієї ж дати і був виготовлений перший мобільний телефон – Dyna-Tac.

Його габарити, за нинішніми мірками, просто жахають: 225х125х375 мм. Важив перший мобільний телефон  1.15 кілограма. Дисплей відсутній геть, як, втім, і різні допоміжні функції на кшталт записної книжки. Акумулятор забезпечував до півгодини роботи в режимі розмови і заряджався протягом 10 годин.

Перший мобільний телефон Dyna-Tac, звичайно, не був поставлений на серійний випуск, компанією Motorola було розроблено ще п’ять поколінь таких пристроїв, перш ніж мобільний телефон став доступний для громадськості. Сталося це лише в 1983 році. Проте попереду був ще довгий шлях від важких цеглин до зручних та популярних нині трубок.

Top