Ви тут
Головна > Світ > Перспективи розвитку альтернативної електроенергії

Перспективи розвитку альтернативної електроенергії

За останні півтора року вітчизняний ринок відновлювальних джерел енергії помітно активізувався. Найбільші успіхи в «зеленому» сегменті економіки демонструє сонячна енергетика України. Відповідно до звітності за другий квартал 2018 року, на неї припадає кожний четвертий кіловат, вироблений за рахунок ВДЕ.

Альтернативна електроенергія для будинку: перспективи розвитку

У нашій країні на альтернативні джерела енергії – випромінювання сонця, вітер, воду, біомасу – в загальному обсязі виробництва електрики припадає всього лише 1%. Для порівняння: частка еко енергетики в Німеччині становить 36%, в Китаї – 35%, в США – 22%. Серйозним стимулом для українців інвестувати в будівництво приватних фото-, вітро- та гідроелектростанцій став «зелений» тариф – гарантовані державою виплати за сгенерированное і поставлене в загальну мережу чисту електрику.

На частку вітроенергетики припадає 52% електроенергії, що отримується з ВДЕ. Лідерами за встановленими вітроенергетичним потужностям є Запорізька, Херсонська та Миколаївська області. В Україні, на території якої протікає понад 60 тисяч малих річок, величезний потенціал в гідроенергетиці. Загальна потужність експлуатованих малих ГЕС становить понад 100 МВт. Об’єкти розташовані переважно в Карпатському регіоні.

Переваги використання сонячних електростанцій

На 80% української території рівень інсоляції не опускається нижче 3 одиниць. Найбільш сонячними регіонами є: Херсонська, Одеська, Миколаївська області. До кінця 2019, згідно з «Держенергоефективності», встановлена потужність фотоелектричних систем приватних домогосподарств склала 51 МВт. Таким чином, за рік вона зросла втричі.

Чому вигідно інвестувати в будівництво сонячних електростанцій https://altshop.in.ua/?

  • Як в світі, так і в Україні фотовольтаїчні обладнання поступово дешевшають.
  • Вироблену електрику можна продавати за «зеленим» тарифом і тим самим скорочувати терміни окупності інвестицій до 5-8 років.
  • Для реалізації електроенергії, виробленої станцією потужністю до 30 кВт, не потрібна ліцензія.
  • Фотоелектричні панелі можна встановлювати на присадибній ділянці і / або даху будинку (господарських будівель).

У нас «зелений» тариф є найвищим в Європі. До того ж виплати не знецінюються, тому що прив’язані до курсу євро. Діють банківські програми пільгового кредитування будівництва приватних фотоелектростанцій. У деяких областях (Житомирській, Львівській) з місцевих бюджетів власникам СЕС частково компенсують вартість обладнання.

Top