Ви тут
Головна > Лайфстайл > Пісні у виконанні Френка Сінатри

Пісні у виконанні Френка Сінатри

Американського співака Frank Sinatra не називають «королем» чи то музики, чи то епатажу. Для нього прихильники підібрали більш влучний епітет – «метр», бо він справжній майстер співочої справи.

Свою подорож роками знаний виконавець Френк Сінатра змалював у композиції «My Way». Але написав її інший геній музики. У 60-х роках минулого століття, одного щасливого дня композитор Пол Анка почув одну французьку пісню, вона йому сподобалась, а так як мова кохання для митця виявилась заскладною, то він вирішив написати власний текст.

Орієнтуючись на мелодію, він виплітав віршовану оповідку про ліричного героя в літах, який пригадує життєвий шлях і резюмує: все в житті зроблено, все вдалося. З вуст Пола «My Way» не зазвучала би: замолодий, замало досягнень за плечима. То ж композитор вирушив до Сінатри, який був сентиментальним і саме очікував на знаковий хіт.

Натхненна «My Way» стала доленосною та визначальною для Френкі. Він виконав її з душею, додавши власних переживань та акторської майстерності. Згодом фрази з цієї пісні у поєднанні з посиланням на виконавця використовували і інші музиканти, як то Bon Jovi у своєму хіті «It’s my life».

Інша пісня у виконанні «метра» , «Strangers in the Night», одразу стала хітом в 60-х роках. Музичну тему для фільму «A Man Could Get Killed» написав німецький композитор та аранжувальник Берт Кемперт.

Одразу два музиканти, Боббі Дарін та Джек Джонс, записали свої версії цієї пісні. А потім запропонували виконати її Френку. Сам Френк не любив цю пісню. Навіть казав, що це найгірша пісня з тих, яку він коли-небудь чув. Але завдяки «Strangers in the Night» безліч людей заспокоїли серце, тисячі впевнились в тому, що кохання з першого погляду насправді існує.

З течією ріки порівнюють звучання іншого хіта Сінатри, «Moon river». Хіт сворили у 1961 році Джонні Мерсер та Генрі Манчіні. Вони писали пісню для акторки Одрі Хепберн, розраховуючи на її несильні вокальні дані. Акторка виконала її в знаменитій стрічці «Сніданок у Тіффані».

Фразою з пісні «Huckleberry friend» автори увічнили ностальгічну мить з дитинства, бо Мерсер полюбляв чорниці. Згодом сцену, у якій Хепберн виконує «Moon river» хотіли вирізати з прокатної версії фільму, але Одрі категорично заборонила це робити. «Moon river» у виконанні акторки так і не включили в оригінальний саундтрек до стрічки «Сніданок у Тіффані». Але композиція пішла, як то кажуть, гуляти світом, а найбільшу популярність їй подарував хрипкий і тягучий голос Френка Сінатри.

Підготувала Олеся Товт

Top