Ви тут
Головна > Техно > План меж земельної ділянки

План меж земельної ділянки

plan-granic-zemelnogo-uchastkaМежа земельної ділянки – це одна з її найголовніших ознак. Саме межі в першу чергу встановлюються на ще порожньому місці, коли відбувається розподілення територій між землевласниками. Це ключовий параметр ділянки при оформленні кадастрової документації.

Зважаючи на таку актуальність та важливість меж земельної ділянки, їх треба встановлювати своєчасно і правильно. Бо вони дуже часто стають головним предметом суперечок, конфліктів та судових справ із власниками суміжних земель.

З межами земельної ділянки пов’язано декілька важливих документів із землеустрою. По-перше, це самі Акти, що складаються, коли проводиться процедура встановлення меж ділянки та виносу їх на місцевість. Ці акти повинні бути обов’язково узгоджені з сусідами, яким треба поставити свої підписи в знак згоди з встановленими межами. По-друге, це кадастрова документація, яка також вміщує інформацію щодо меж та координат території. Ще один важливий документ – це план меж земельної ділянки.

План меж земельної ділянки – це графічний документ. Складається він на основі процедур із землеустрою. Ці процедури в сукупності з геодезичними роботами мають на меті встановлення меж території та розташування самої ділянки на місцевості. Ці процедури носять назву процесу межування.

По закінченні процесу межування й складається план меж земельної ділянки. Це технічний документ, в основу якого лягають не тільки відомості, отримані в процесі межування, але й кадастрова документація. На план потрібно нанесені всі відомості, що мають місце в кадастровому плані на супутній йому документації.

Межування та план меж потрібні для того, щоб встановити точні кордони території землевласника, а також отримати правильні координати. Цей план дає змогу власникові ділянки в правильних місцях встановити огороджувальні споруди, паркани.images

Але головна потреба виникає в планові меж земельної ділянки, коли потрібно зареєструвати територію в кадастровому реєстрі й отримати відповідну документацію. Адже кадастровий паспорт ділянки – це головний документ кожного землевласника. Кадастровий паспорт для ділянки все одно, що й паспорт для людини. Без нього жодна операція з землею буде недійсною та не зможе бути проведеною.

Проводити роботи із землеустрою та оформлювати сам межовий план мають право тільки сертифіковані інженери-геодезисти. Тому звертатися треба тільки в компанії, які мають право виконувати подібні роботи. Межовий план оформлюється як у друкованому, так і в цифровому вигляді. Але незалежно від форми, план тільки тоді буде офіційним і матиме закону силу, якщо він буде супроводжуватися печаткою та підписом особи, яка його розробляла.

І хоча план меж земельної ділянки є графічним документом, однак він складається с декількох частин. головна – це вищезазначена графічна, яка представлена у вигляді креслення земельної ділянки в певному масштабі. Ділянка не повинна відображатися автономно, а відносно сусідніх територій, доріг тощо.

Друга частина – текстова. Це ті дані, які неможливо передати графічно, але вони мають вагу. До таких відомостей відноситься інформація, яку треба занести в кадастрові документи, а також Акт узгодження меж із сусідами.

Без процедури межування і складання плану неможливо проведення жодних робіт на ділянці. План лягає в основу купівлі-продажу, оренди, дарування, об’єднання чи роз’єднання ділянок. Через таку актуальність та важливість процедури, довіряти її потрібно тільки перевіреним інженерам.

 

Top