Ви тут
Головна > Лайфстайл > План та стратегії освітньої реформи

План та стратегії освітньої реформи

Нова освітня реформа вважається чи не найбільш фундаментальною зміною, яку ініціювала влада в державі за останні роки. Реформа системи вимагає виважених рішень та чіткого поетапного запровадження. Нова українська школа теж має чіткий графік змін, з яким знайомить користувачів офіційний сайт НУШ. Супутній коментар пояснює поступове введення новацій у навчальний процес та застерігає від очікування миттєвих змін.

Згідно з графіком, у 2018 році відбувся набір у перший клас Нової української школи. Наступним етапом, у 2022 році, передбачено запуск базової середньої освіти, у 2027 році впровадження профільної школи, а у 2027 розпочнеться навчання перших дванадцятикласників. Отже, потрібно розуміти, що реформа чітко йде за сьогоднішніми першачками, і не торкається інших.

Крім того, у таблиці зазначено конкретні дії для кожного етапу щодо розв’язання тієї чи іншої проблеми. Так, для забезпечення якості освіти, у 2016 році було запроваджено систему статистики та аналітики. А у 2018 році Україна вперше долучилася до Програми міжнародного оцінювання учнів PISA. У майбутньому реформою передбачено внутрішнє забезпечення якості освіти в школі із створенням регіональних центрів.

Запровадження нових технологій та методів навчання було розпочато з дебюрократизації та пілотного запуску Е-платформи, повноцінний запуск якої заплановано на 2019 рік. Школа нового підручника – це плани реформаторів на найближче майбутнє.

Змін статусу вчителя було розпочато з підвищення кваліфікації вчителя початкових класів, коли усі вони проходили довгострокові курси. Нові професійні стандарти плануються вводити в НУШ вже на наступному етапі, а отримати підтвердження про відповідність новим стандартам вчитель зможе у мережі установ незалежної сертифікації. ЇЇ створення заплановано на 2020 рік.

Нова українська школа має також намір змінити структуру шкіл. Проект було розпочато на базі 100 проектних шкіл у 2017 році. В процесі формування знаходиться мережа опорних шкіл, а на 2025 рік заплановано створення мережі закладів 3 рівня.

Концепція нового змісту підтримується модернізацією підручників для 1 класів та новим стандартом початкової освіти, що вже відбулися в Україні. 2019 року планується введення нового стандарту базової середньої школи, а вже за 4 роки – профільної школи.

Підсумовуючи, слід відзначити незворотність процесу модернізації освіти незалежно від темпів її запровадження, принаймні, так стверджують її прибічники.

Як вже було зазначено, нові стандарти висувають нові вимоги до вчителя. Впоратись із лавиною нової інформації допоможе, в тому числі, комп’ютерна грамотність вчителя. Вона ж допоможе відповідати вимогам сучасного навчального процесу зі створення інноваційних уроків чи ведення власного блогу. Всі ці знання та навички ви можете черпати на сайті освітнього порталу «Всеосвіта», який об’єднує педагогів з усієї України. Тут вони обмінюються досвідом, методичними матеріалами, беруть участь у вебінарах та відвідують дистанційні курси. Новий розділ порталу пропонує допомогу у створенні та веденні власного блогу, роботі з Google сервісами, порадить інтернет-ресурси для опитування й тестування та багато іншого.

Top