Ви тут
Головна > Світ > Плюси і мінуси вживання кави

Плюси і мінуси вживання кави

coffe_8Мабуть, багато хто починає свій день із чашечки кави. Вважається, що цей напій сприяє бадьорості та активності. Тому, коли з’являється якась невідкладна справа, а сили всі вичерпалися, то, як часто це буває, ми п’ємо каву. Давайте ж розглянемо плюси й мінуси вживання кави.

Цей напій стимулює роботу центральної нервової системи, що призводить до підвищеної активності мозку. Доведено, що людина, яка перед роботою/важливим завданням випиває чашку кави, краще, швидше та якісніше справляється зі своєю роботою.

 

Хвороби & кава

Мало хто здогадується, що кава попереджує жовчо-кам’яну хворобу. Ті, чия доза кави становить 2-3 чашки на день, дуже рідко страждають від каменів у жовчному міхурі. Ті, хто випиває понад 4 чашки, взагалі не здогадуються, що це таке.

Кава стимулює роботу центральної нервової системи, що призводить до підвищеної активності мозку. Людина, яка перед важливим завданням випиває чашку кави, краще і швидше справляється зі своєю роботою

Вживання кави попереджує рак товстого кишечника. Оскільки цей напій має проносні «властивості», то стимулює роботу товстого кишечника. Адже ризик захворіти залежить від того, як часто ви випорожняєте кишківник. Вчені зовсім нещодавно виявили, що вживання кави зменшує ризик захворіти на рак сечового міхура серед курців.kava

Спортсмени & кава

Адже кава зменшує вплив нікотину на організм. Щодо того, чи корисно вживати каву спортсменам. Оскільки кава збільшує витривалість та надає бадьорості, підвищує активність організму, то спортсменам в якійсь мірі це дозволено. Але кава негативно впливає на серцево-судинну систему, тобто, приймаючи каву, ви змушуєте серце битися частіше. Це, до речі, і є перший недолік.

У тих, хто займається спортом, і так потужне навантаження на серце: під час занять/змагань воно б’ється швидше, а якщо додати ще й каву, то навряд чи це буде корисним. Зрозуміло, що людям, які мають проблеми із серцем, кава протипоказана! Ще один недолік вживання кави – вона вимиває кальцій з організму.

Тому необхідно, якщо ви не можете відмовитися від кави, просто вживати ті продукти, у яких міститься цей корисний для наших кісток елемент. Також кава негативно впливає на печінку та надниркові залози.

Вагітні & кава

Особливу увагу на вживання кави потрібно звернути вагітним або жінкам, що збираються завагітніти. Кава може стати причиною передчасних полог або викидня. Також може спричинити безпліддя. Крім того, цей напій несумісний з деякими препаратами для серця. Сподіваюся, ця інформація була для вас корисною!

Top