Ви тут
Головна > Лайфстайл > Плюси і мінуси навчання за кордоном

Плюси і мінуси навчання за кордоном

studentsВчитися за кордоном мріє ледь не половина молодих українців. Принаймні, закордонного навчання для своїх дітей у 2013 році бажали 49% батьків. До 2025 року, як вказує Інститут міжнародної освіти, вчитися не вдома будуть близько 8 мільйонів осіб з молоді, але кілька років тому ця цифра була в 3 рази менше.

За своєю популярністю ідея отримання освіти за кордоном завдячує культурній і економічній глобалізації. Належить додати, що у цілому світі вистачає молодих людей, які хочуть «гризти граніт науки» за багато кілометрів від дому. Приміром, кожен четвертий студент у Швейцарії – іноземець. Сьогодні ми спробуємо з’ясувати плюси і мінуси навчання в іншій країні.

У яких країнах навчаються українці?

Погляди українців, які обирають програми вищої освіти за кордоном, звернені у бік Польщі, Великої Британії, Німеччини, США та Канади. Навчання за кордоном має свої переваги й недоліки, однак зовсім невірно вважати, що це привілей суто для заможних або людей із вищим від середнього рівнем знань. Звісно, для вступу в іноземний виш потрібне досконале знання бодай англійської мови, то ж одним із недоліків навчання за кордоном можна вважати тривалий процес підготовки і підтягування свого рівня знань, але вже іноземною мовою.

Вартість іноземного навчання

Вагомим мінусом, що обтяжує гаманець, є й висока вартість навчання за кордоном, до чого додається і недешеве життя, особливо, в Європі і США. До прикладу, рік навчання в Seattle Central College, що є одним із відносно недорогих американських закладів, обійдеться у 7,5-8,000 USD.osvita-za-kordonom

Мінуси навчання за кордоном

Суттєвим мінусом навчання за кордоном, принаймні, здатним попсувати нерви, є бюрократична тяганина, пов´язана із отриманням візи, дозволів на перебування, реєстрації, оформлення медичного страхування тощо.

Ще один мінус навчання за кордоном − те що, власне, місце навчання знаходиться далеко від дому, то ж неодмінно з´явиться туга за рідною домівкою, близькими друзями. На цьому етапі важливо чітко усвідомлювати свої цілі і не піддаватись паніці, компенсуючи ностальгію телефонними і інтернет-дзвінками.

Розширення кругозору і можливість побачити життя під іншим ракурсом − чималі переваги отримання освіти за кордоном

До мінусів навчання за кордоном можна віднести й те, що молодій особі-інтроверту із замкненим характером може бути незатишно у новому, незнайомому, до того ж іншомовному середовищі. Хоча у цьому пункті можна вбачати і плюс, адже юна особа швидше привчиться до самостійності, а, відчуваючи потребу у спілкуванні, буде вимушена налагоджувати зв´язки із оточуючою громадою, стане більш соціально адаптованою і стійкою, що у майбутньому, вкупі із дипломом міжнародного зразка, оцінять роботодавці.

Плюси навчання за кордоном

Розширення кругозору і можливість побачити життя під іншим ракурсом − ці перераховані пункти також належать до переваг отримання освіти за кордоном. Ті, хто виїжджає по знання в іншу країну, поряд із обов´язковою навчальною програмою і іноземною мовою, матимуть змогу вивчити іншу культуру, вжитися у традиції і пізнати менталітет часом дуже полярних народностей.

Молодій та активній людині у іноземному виші неодмінно сподобається можливість займатись дослідницькою діяльністю, збільшена кількість академічних годин, відведена на практичні заняття, чим славляться європейські заклади.

Без сумніву, що суттєвою перевагою навчання за кордоном є також насичене і цікаве життя студентства і школярства, особливо, що стосується молоді у коледжах, устрій і форма управління яких демократичніші, аніж у університетах пострадянського простору.

Резюме володаря диплому престижного вишу світового рівня виділятиметься серед решти при пошуку роботи, та не зайве нагадати, що процес отримання знань у, приміром, американських вишах, дозволяє молодій людині поєднувати навчання і працю задля закріплення на практиці набутих теоретичних знань, опанування професійних навичок, або й просто заради підзаробітку.

Адже навіть якщо поталанило вибороти грант на безкоштовне навчання за кордоном, проживання за кордоном не з дешевих, то ж перед батьками, бажаючими, аби їх чадо мало диплом престижного світового вузу, постає чимало фінансових питань. Однак і тим, хто хоче навчатися за кордоном, і може підтвердити своє бажання і право на таку освіту знаннями, варто поборотись за стипендію.

Top