Ви тут
Головна > Лайфстайл > Потрібно зарядити телефон? Та йдіть ви…гуляти!

Потрібно зарядити телефон? Та йдіть ви…гуляти!

энергияМи живемо у фантастичний час, коли технічний прогрес не просто крокує планетою, а летить уперед чи не зі швидкістю світла. Якісь десять років тому мобільний телефон був предметом розкоші, а зараз він – засіб першої необхідності. Важко уявити, яким цей світ буде через десять-двадцять років.

Але дещо неймовірне розробники пропонують нам вже зараз. Вже незабаром коротенької прогулянки буде достатньо для…підзарядки мобільних телефонів, фотоапаратів, плеєрів та інших невеликих електронних пристроїв. За повідомленням ВВС, американські вчені винайшли спеціальний пристрій, який здатен перетворити енергію тіла людини в електричний струм!

Цей диво-пристрій за задумкою розробників буде розміщений у взутті. Це диво техніки має здатність поглинати молекули води, які приводяться в рух під час ходьби, і переробляти їх в електроенергію. Зарядки такого штибу вже використовуються в малопотужних приладах, приміром, у годинниках.

Людина – це ідеальне джерело енергії, адже під час бігу кожен з нас може виділяти близько кіловата енергії. Вчені вважають, що цієї кількості енергії цілком достатньо для повноцінного живлення не лише мобільного телефону, але й ноутбука.

Але доопрацювання у такому пристрої потребує момент передачі електричної енергії від людського тіла до пристрою, що потребує зарядки. Спочатку планувалася розробка спеціального перехідника, за допомогою якого до взуття можна було б підключити USB кабель.

енергія
енергія людського тіла

Та такий спосіб зарядки електронних приладів страждає у зручності використання. Пізніше був розроблений малесенький передавач, який підключається до взуття за допомогою технологій Wi-Fi і Bluetooth. У такий спосіб заряджати невеликі пристрої можна буде без незручних дротів. Для зарядки просто достатньо узяти ноутбук до рук чи покласти телефон у кишеню.

Ця фантастична технологія, що перетворює енергію рухомих молекул води в електричний струм вже поширена в токійському метро. Під платформами станцій японського метро вмонтовані спеціальні «килимки», що фіксують рух людей. Від цієї енергії працюють, встановлені на станції, розсувні двері.

Top