Ви тут
Головна > Світ > Правила гри у покер

Правила гри у покер

Математикою азарту, гімнастикою для логіки, перевіркою на витривалість та захоплюючим дух процесом називають гру у покер знавці цієї справи, і вони не помиляються. Вміння вирахувати вірні комбінації позначаються на гнучкості розуму, що виокремлює покер з числа азартних ігор. Сьогодні ми поговоримо про правила гри в покер.

Попри численну кількість варіантів покеру, їх усіх об’єднує спільна мета − виграти ставки, зібравши якомога кращу покерну комбінацію. Для цього використовують 4, якщо це традиційний варіант покеру, чи 5 карт, які не відкривають, або ж відкривають частково.

Втім, існують різновиди забави, де одному гравцю видається одна карта, а іншим − дюжина. У покер грають різними колодами − по 32, 36 або 54 карти, але найпопулярнішою у вжитку є стандартна колода з 52-х гральних карт.

Партію можуть розігрувати двоє і більше учасників, зазвичай, до 10. Значення карт розташовано від туза і далі до короля, дами, валета, 10-ки і т.д., тобто по низхідній, але туза можуть вважати і молодшою картою, якщо мова йде про послідовність стріт.

У залежності від різновиду покеру, гра поділяється на кілька етапів, тобто раундів торгівлі. Щоразу роздаються нові карти, опісля роздачі яких гравець може зробити ставку або вийти з гри. Перемагає той, чия комбінація з п’яти карт виявиться кращою, або той, кому вдасться витіснити з гри інших гравців (за допомогою ставок або блеф-ставок) і залишитись до моменту відкриття карт.

Присутність торгу у процесі − обов’язковий елемент для всіх варіантів покеру. Найпопулярнішими різновидами покеру у світі вважаються Банкролл, Дро-покер, Дабл Дискардінг Дро-покер, 4-х, 5-ти або 7-картковий Стад та 7-картковий Стад Хай-Лоу, Техаський Холдем, Омаха, Бадуги, Хорсе.

Будь-яка гра починається з обов’язкових ставок, за які змагаються учасники. Двома типами обов’язкових ставок, анте та бринг-ін, вирізняється 7-картковий Стад, в інших видах покеру обов’язковими ставками є маленький та великий блайнди, інколи анте.

У разі, якщо у поточному раунді торгівлі ставки не було, гравець може сказати «чек», після чого хід за годинниковою стрілкою переходить до наступного гравця. Чек означає, що бажання зробити ставку відсутнє. Раунд вважають завершеним, якщо всі активні гравці сказали чек у поточному етапі торгівлі.

Гравець має право зробити «бет», тобто поставити ставку, у випадку, якщо у поточному раунді торгівлі ставки не було. Опісля бету, наступний гравець, а заразом і всі інші, можуть пасувати (тобто, відмовитися від боротьби за банк) або зробити рейз (гравець спочатку повинен зрівняти попередню ставку, а потім поставити ставку більше), або кол (означає, що він має поставити в банк ставку, яка дорівнює тій, що зробив попередній супротивник).

Той, хто спасував, не має права, але й не мусить ставити подальші ставки у цій роздачі, але й одержати перемогу він не може. У випадку рейз іншим гравцям належно зрівняти цю ставку або зробити рейз ще раз («ре-рейз»), якщо вони хочуть залишатись у банку.

Торгівля триває, допоки не зрівняються усі ставки активних гравців. У випадку відсутності ставок, раунд торгівлі завершують у той момент, коли кожен з гравців зробив чек. Далі стартує новий раунд торгівлі або роздача завершується.

«Шоудаун» – момент відкриття карт відбувається опісля того, як в останньому раунді торгівлі зрівнялась остання ставка або рейз. Тоді й стає відомим гравець, який одержав перемогу у роздачі, бо настав час відкрити карти. Але це може статись і у той момент, коли гравець робить ставку або рейз, натомість ніхто з активних гравців не готовий зробити кол і пасує. Гравець, який зробив останню ставку, і виграє банк.

Ще одне спільне правило для усіх різновидів покеру: ставку роблять у тому разі, коли на руках мають хорошу комбінацію карт, або ж, навіть за відсутності такої, припускають, що інші гравці скинуть карти (тобто, блефують). Саме тому, окрім знання теорії, тобто правил гри у покер, гравцеві стане у нагоді вміння володіти собою, не показувати свого хвилювання та відчувати внутрішній стан супротивника, тобто бути обізнаним у психологічних тонкощах ведення партії.

Підготувала Олеся Товт

Top