Ви тут
Головна > Лайфстайл > Правила подорожі автостопом

Правила подорожі автостопом

Автостоп − ідеальний спосіб для бюджетного туризму. Адже автостопом можна подорожувати по світові майже безкоштовно. Це з одного боку, а з іншого боку − це дуже ризикове заняття, адже під час подорожі може статися безліч інцидентів.

Так, в окремих країнах населення не знайоме з цим “шаровим” явищем, і дивляться на людину з піднятою рукою збоку дороги наче на божевільну. Тож, щоб уникнути таких ситуацій і не залишитись ночувати на трасі, потрібно знати заздалегідь, в яких країнах безпечно подорожувати автостопом, а в які не варто їхати.

Почнемо з країн, в яких автостоп найбезпечніший і вас довезуть безкоштовно без жодних проблем. Це Китай, Туреччина та країни Європи. Але якщо ви вирішили подорожувати автостопом в країнах СНД, то спершу подумайте декілька разів, а потім вирушайте в подорож. Адже, навіть не всюди в Україні безпечно халявно подорожувати. Що ж тоді говорити по Росію, Казахстан, Абхазію…

Щодо РФ, то тут вже частіше зустрічаються заповзяті автостопщики, але декілька років тому, таке явище для росіян було в диковинку. Що стосується Казахстану, то тут відношення до людей, бажаючих безкоштовно проїхатись, досить зневажливе. Кожному міліціонеру тут буде за честь буде зупинити вас і перевірити документи.

В Абхазії теж наявні певні проблеми з автостопом. Перш за все, через постійно складну ситуацію на кордонах. Але в середині країни населення країни дуже привітне, вас з радістю підвезуть та поспілкуються з вами.

Грузія теж чудово підходить для автостопу. Адже грузини відомі своєю гостинністю. А якщо ви ще скажете, що ви українець, то прийом буде ще щирішим та гостиннішим. Адже вони пам’ятають про українських добровольців, які воювали на боці Грузії під час протистоянь в Абхазії.

Автостоп в Азії справжня екзотика, адже про такий тип подорожі знають лише 5% населення, та й принципи у людей інші. Але ці принципи характеризуються добротою та наївністю. Тож, якщо ви скажете що не маєте грошей, то вони повірять та обов’язково допоможуть. Взагалі, азіати,  як діти − всьому вірять, що їм кажуть. Але, вони до кінця не розуміють, як це − європеєць подорожує без грошей. Дещо небезпечно подорожувати автостопом в Єгипті, Сирії, в Китаї та на Тибеті.

Дивний той факт, що не дуже безпечно подорожувати без грошей в США та Іспанії. Здебільшого, через велику кількість машин та швидкий рух по шосе, тож і зупинитись важче, і стояти на боці теж небезпечно. А в Монголії − навпаки, машин мало, тож можна простояти в пустинному місці чекаючи на машину дуже довго.

Але, хоч які труднощі не чекали на вас, пам’ятайте подорож − найкраща освіта, тож не бійтеся і подорожуйте!

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top