Ви тут
Головна > Світ > Про часові пояси

Про часові пояси

Котра година? Здається, що може бути простішим за відповідь на це запитання – достатньо просто поглянути на годинник. Однак чи буде ваша відповідь вірною, якщо це питання задала людина, приміром, з Франції? Сьогодні Енциклопедія Корисного розкаже вам про часові пояси на нашій планеті.

До кінця XIX століття в кожному місці на Землі був свій час, який визначався положенням Сонця. Однак, з появою телеграфу, залізної дороги, яка з’єднувала протилежні частини країн і навіть цілих континентів та подальшою глобалізацією почали виникати труднощі з визначенням точного часу.

Вперше поділити всю земну кулю на 24 однакові часові пояси, а за нульову лінію взяти нульовий меридіан, який проходить через містечко Гринвіч в Англії, запропонував канадський інженер-зв’язківець Сендфорд Флемінг.

Його ідея полягала в тому, щоб час усередині пояса був однаковим, а при переході в сусідні часові пояси стрілки годинника переводились на годину вперед, чи назад відповідно. Спершу ідею Флемінга прийняли в США, а в 1884 р. на міжнародній конференції у Вашингтоні 26 країн підписали угоду про часові пояси і поясний час.


Однак якщо поглянути на карту часових поясів, то можна побачити щось схоже на мозаїку. Теоретично межі часових поясів мали були б рівними. Але кордони держав зовсім не схожі на прямі лінії, тому країнам було дозволено вибирати часовий пояс на свій розсуд. Так і народилася сучасна карта часових поясів.

На сьогодні у світі не 24 тимчасових зони, а як мінімум 39. Україна майже повністю знаходиться у другому часовому поясі, лише незначна частина Закарпаття належить першому, а майже вся Луганська область третьому часовому поясу.

Top