Ви тут
Головна > Світ > Про Євробачення

Про Євробачення

musicЦей музичний конкурс є чи не найяскравішою подією року. Євробачення проходить, починаючи з 1956 року і збирає шалену кількість глядачів з усього світу (до 600 млн глядачів). Від кожної країни в конкурсі бере участь один представник (допускається група учасників до 6 чоловік), який виконує пісню, що триває не більше, аніж три хвилини.

Як ви гадаєте, яка країна найчастіше перемагала на Євробаченні? Це Ірландія. Ця країна перемагала на Євробаченні цілих сім разів, причому здобувала навіть три перемоги підряд у дев’яностих роках. Найменше містечко в Ірландії, де проходило Євробачення – Міллстріт, його населення складає всього 1 500 чоловік.

Ірландець Джоні Логан двічі займав перше місце. Першу перемогу він здобув у 1980 році, а іншу – через сім років.

Пасе задніх впродовж чималого відрізку історії Євробачення Норвегія. Саме ця країна аж десять разів займала останнє місце на Євробаченні. Саме завдяки цьому конкурсу свого часу було відкрито чимало зірок, скажімо, Селін Діон, Тото Котуньо, Хуліо Іглесіас чи гурт ABBA.

Наймолодшою переможницею Євробачення стала учасниця від Бельгії, Сандра Кім. Вона брала участь у конкурсі, коли їй було всього 13 років (1986 рік), але для сучасних учасників Євробачення встановлене вікове обмеження (з 16 років).

А як щодо рекорду по кількості балів за виступ? Абсолютний рекорд поставив улюбленець публіки Александр Рибак, який у 2009 році набрав цілих 387 балів. Група Lordi (фінські конкурсанти) у 2006 набрали 292 бали і до Рибака вважалися рекордсменами.

Найчастіше Євробачення проходило у Великобританії – цілих вісім разів, хоча лише 5 після своєї перемоги. Тричі ця країна великодушно приходила на допомогу країнам, що відмовлялися від проведення Євробачення на своїй території.

Top