Ви тут
Головна > Світ > Про котів породи “сфінкс”

Про котів породи “сфінкс”

Сфінкс – це дуже незвичайна порода котів,  так звана «лиса» кішка. Чимало людей порівнюють котів породи сфінкс з декоративними щурами і відчувають до цих тварин огиду. Інші ж, навпаки, щойно побачивши цього дивовижного котика, закохуються в нього без пам’яті.

Якщо ви думаєте, що ця порода – винятково результат сучасної генної інженерії, ви помиляєтеся, адже згадки про котів без шерсті зустрічаються ще в стародавніх античних документах, «лисі» коти навіть зображені на багатьох предметах мистецтва. Стародавні єгиптяни, наприклад, обожнювали котів, гранітними сфінксами вони прикрашали храми.

Цікаво, що шкіра котів породи сфінкс має здатність пітніти, коли спекотно, а також засмагає на сонці, тобто має ті ж властивості що і людська. До речі, незважаючи на те, що сфінкс – кішка безшерста, кожна особина має своє неповторне забарвлення, яке визначити можна лише в дитячому віці, доки у кошеняти-сфінкса ще зберігається певний пушок – дитяча шерстка (якщо вона в нього взагалі є). Потім забарвлення проявиться прямо на шкірі тварини, немов татуювання.

Вперше про котів цієї породи заговорили на початку 20-сторіччя, коли котів-сфінксів почали розводити в Нью-Мексико. Але згодом їх розведення припинилося. Друга хвиля захоплення сфінксами розпочалася в 1966 році в канадській провінції Онтаріо. До речі, коти породи сфінкс багатьма організаціями та клубами досі не визнані як окрема порода, але навряд цей факт надто засмучує господарів цих космічних котиків, що схожі на таємничих прибульців.

Top