Ви тут
Головна > Світ > Про початки зародження преси

Про початки зародження преси

Як ви гадаєте, коли у світі зародилася періодика? Чимало дослідників вважають, що початками перших періодичних видань слід вважати часи Юлія Цезаря, коли на площі вивішувалися листки повідомлень, що мали назви «Acta senatus» та «Acta diuna».

Ці листки несли в маси інформацію про перебіг військових дій, роботу народного зібрання та інші важливі новини. Вони переписувалися і відсилалися гінцями по різних населених пунктах.

Приблизно в VIII–IX ст. періодична преса виникає у Китаї. Там починає виходити «Пекінський Вісник». У Німеччині «летючі листки» з’являються значно пізніше, приблизно у XV-XVI столітті. Вони доносили інформацію про політичні новини, пошесті тощо. Саме на таких листках були опубліковані легендарні 95 тез ініціатора Реформації Мартіна Лютера.

З часом листки, що містили політичні, комерційні та іншу актуальну інформацію, почали німці почали називати – «Zeitungen», – тобто, газети або часописи. Більше схожими на періодичні видання були  «Messrelationen» («Ярмаркові відомості»). Вони виходили чітко раз на півроку у вигляді рукописних листів.

Top