Ви тут
Головна > Техно > Про створення телевізора

Про створення телевізора

Телевізор вже кілька десятиліть є незмінним супутником людського життя. Багато телеглядачів проводять довгі вечори за переглядом улюблених програм і серіалів, а чоловіча частина населення просто окуповує телевізор у період, коли проходять футбольні чемпіонати. Сьогодні важко уявити квартиру, де не було б телевізора, він став частиною звичного домашнього інтер’єру. Однак так було не завжди: колись мати вдома таку дивину вважалося розкішшю. З чого ж починалася телевізійна історія?

Ще в далекі часи думка про передачу зображення на відстань хвилювала людську свідомість. Але втілилася заповітна мрія людства лише в XIX столітті, після винаходу радіо. У 1884 році Пауль Ніпков, учений німецького походження, створив диск Ніпкова, який надалі використовували багато творців перших пристроїв, що передають зображення.

Борис Розінг в 1907 році довів можливість використання катодно-променевої трубки з метою перетворення електричного сигналу в точки видимого зображення. У 1911 році ним була представлена передача телевізійним сигналом геометричних фігур, а потім прийом цих фігур з демонстрацією на екрані.

Початком історії телебачення можна вважати двадцяті роки XX століття, коли два вчені з Америки і Шотландії конкурували між собою, створили передавач зображення. Так, в 1925 році шотландський інженер Джон Лоджі Бейрд домігся появи на екрані свого пристрою людської голови. Зображення це мерехтіло, було нечітким, але, незважаючи на це, можна було вважати цю картинку першим кроком у розвитку телебачення. Винахідник використав у своєму експерименті передачі зображення бляшанку з-під кексу, картонний диск, порожню коробку і велосипедний ліхтар.

У 1927 році в прямому ефірі американець шведського походження Ернст Александерсон продемонстрував людину, яка курить трубку. Через пару місяців «програми» такого роду можна було дивитися кілька разів на тиждень.

У тому ж році в Сполучених Штатах Америки вперше в світі надійшов у продаж перші телевізори. Їхня вартість була близько 75 доларів, що становило десь дві місячні зарплати середньостатистичного робітника.

У 1937 році в Англії був створений телевізор з електронно-променевою трубкою, з часом подібні телевізори стали створюватися і надходити в продаж по цілому світу.

Top