Ви тут
Головна > Світ > Про трасу Формули-1 в Монако

Про трасу Формули-1 в Монако

Монте-Карло – дивовижна траса. З-поміж новітніх автодромів, на яких є все для максимального комфорту учасників та глядачів, вона виглядає зовсім нелогічною і непотрібною, однак – це своєрідна реліквія, символ королівських автоперегонів, без якого Формула-1 просто не була б собою.

Траса в Монако остання, що збереглася в майже незмінному вигляді ще з двадцятих років. Паддок в кілометрі від старту, піт-лайн – страшенно вузький. Крім того, ФІА поважає традиції князівства Монако, і тому друга половина п’ятниці тут вільна від гонок, а перша тренувальна сесія проводиться в четвер.

Зате в суботу вранці, під час другого тренування, головна проблема фаворитів – дочекатися, доки аутсайдери хоч трохи почистять асфальт. Тільки після цього можна братися за роботу над налаштуваннями.

Монте-Карло – найповільніша траса чемпіонату. Середня швидкість в гонці складає лише 150 км/год. Тому і дистанція її коротша, ніж інших трас, – трохи більше 260 кілометрів. Але й цього вистачає, щоб як слід перевірити майстерність гонщиків. Саме гонщиків, а не шасі, на яких вони виступають, або двигунів, можливості яких тут нівелюються.

Довжина кола в Монако 3 340 метрів. Всього гонщики проходять 78 кіл за гонку, в сумі це складає 260 кілометрів 520 метрів. У 2010 році гран-прі Монако виграв пілот команди Ред Бул Марк Вебер, а рекорд кола був встановлений ще в 2004 році Міхаелем Шумахером. Цьогоріч легендарне гран-прі Монако 2011 відбудеться 29 травня.

У Монако надзвичайно складно налаштовувати машину. Характер траси постійно змінюється. Кожен поворот тут по суті являє собою комбінацію декількох поворотів, і в кожного свій характер. Як наслідок, потрібно дуже часто переналаштовуватись, змінювати темп. Трасу доводиться вивчати постійно, протягом усього уїк-енду.

Comments are closed.

Top