Ви тут
Головна > Світ > Про Україну

Про Україну

Ми продовжуємо серію статей про Україну, адже, на нашу думку, ми повинні знати більше неймовірних фактів про країну, у якій живемо. Певно, ви ще зі школи пам’ятаєте, що площа України становить більше 600 тис. кв. км., але далеко не всі знають, що ліси займають шосту частину України.

соняшникНайбільш «тісним» містом серед семи найбільших міст України виявився Львів, де на одну людину в середньому припадає 170 м. кв. До речі, саме у Львові був заснований найперший університет в Україні. Це була Єзуїтська академія, яку відкрили в 1661 році. Саме тоді король Ян Казимир підписав указ про перетворення Єзуїтської колегії на університет.

Найпросторішим в Україні визнано Дніпропетровськ – 474 м. кв. Загалом обласні центри Західної України значно тісніші, аніж інших регіонів, навіть центрального.

Найбільш розповсюдженою назвою українського населеного пункту є Іванівка. В Україні нараховується цілих 83 Іванівки! А найбільш улюбленою назвою вулиці є, як ви вже здогадалися, Шевченко.

Якщо попередні факти про Україну вас не здивували, то цей здивує точно. В Україні є…шведське село! Воно було засноване в Херсонській області у 1782 році. Саме тоді до України прибули шведські переселенці, яких депортувала Катерина II з острова Даго. Зараз в ньому проживає 120 чоловік шведського походження.

Коли хтось говорить «Запоріжжя» або «Чернівці» – всі розуміють великі українські обласні центри. Однак мало хто знає, що в Україні існують ще одні Чернівці у Вінницькій області та аж 15 населених пунктів під назвою Запоріжжя.

Top