Ви тут
Головна > Світ > Про вино

Про вино

Цей напій став для нас вже давно звичним, але настав час дізнатися дещо цікаве про нього. Сьогодні Енциклопедія Корисного пропонує вашій увазі кілька цікавих фактів про вино.

Перш за все з’ясуємо, звідки походить слово «вино». Як виявляється, на мові санскриту «вена» означає «любити». Також від цього слова походить ім’я богині кохання Венери.

Вино у помірних кількостях корисне для організму. Наприклад, червоне вино сприяє зміцненню функцій імунної системи, зменшує шкідливий вплив куріння, зменшує ризик утворення тромбів, запобігає розвиткові атеросклерозу тощо.

Чудодійний вплив вина підтверджується історично. Скажімо, в Австрії під час епідемії чуми уникнули страшної пошесті ті люди, які вживали місцеві вина (вони славилися своїми антибактеріальними властивостями). У 19 столітті вино визнали найкращим засобом боротьби з холерою, у 1840 році нараховували 164 назви цілющих вин.

Найбільша пляшка вина у світі має вагу 585 кілограмів і висоту 1,8 м! Наповнювали цю плящину п’ятеро австралійських виноробів виноградним вином сорту Шираз. Пляшку закрили корком, який оцінили у 3, 5 тис. доларів. Якби вам прийшло в голову заповнити таку ємність вином, то вам довелося б витратитися аж на 387 пляшок вина!

Як ви гадаєте, чи може пляшка з вином зберігатися понад тисячу років? У Китаї під час розкопок стародавнього міста Сіань археологами був знайдений бронзовий глечик у формі голови фенікса. У глечику було рисове вино з витримкою більш аніж два тисячоліття! Вино обережно перемістили у скляну п’ятилітрову посудину.<

За назвами вин можна вивчити географію ледь не усієї Європи! Скажімо, французька провінція Шампань подарувала свою назву відомим нам ігристим винам, як і невеличкі містечка Кагор та Коньяк. Херес та Малага – міста в Іспанії, а портвейн завдячує своєю назвою португальському місту Порту.

Top