Ви тут
Головна > Лайфстайл > Профілактика артриту та артрозу

Профілактика артриту та артрозу

FkYzQ0MmQУ чому різниця між артрозом та артритом?

Й артрит, й артроз вражають суглоби. Але артроз вражає тільки суглоби, а при артриті відбувається запалення всього організму. Запалення може бути причиною виникнення інфекції, порушення роботи імунної системи та обміну речовин. Тому часто при артриті страждають не лише суглоби, а й внутрішні органи. Ця хвороба виявляється до сорока років, а от на артроз можуть захворіти тільки люди похилого віку.

Симптоми

Найпершим з’являється біль. При артрозі біль з’являється при надмірних навантаженнях, спочатку несильний, тому на нього частіше не звертають уваги, але із розвитком захворювання сила болю збільшується. Проте він може припинитися,коли людина займає зручне положення. А от при артриті біль не припиняється навіть при цілковитому спокої. Особливо характерні для цього захворювання нічні болі – переважно з 3 до 5 ранку.

Хрускіт при артрозі з’являється тому, що хрящовий прошарок руйнується і відбувається тертя кісток. А при артриті хрускіт має специфічний звук. Він грубий та сухий. Чим вища стадія захворювання, тим сильніший хрускіт у суглобах.

Для артриту характерною є скутість у рухах всього тіла, при артрозі амплітуда руху суглобів зменшується.

[do action=”gear”]При артрозі деформується розмір суглоба, але припухлість відсутня, як при артриті. Симптомами останнього ж запалення, припухлість, поява щільних вузлів, підвищення температури у місцях запалення (на дотик воно може бути гарячим).[/do]

Також при артриті запалення суглобів може супроводжуватися підвищенням температури, псоріазом, запаленням очей (начебто в очах пісок), підвищеним потовиділенням, виділеннями із статевих органів, слабкістю.

Профілактика

Насамперед потрібно знати, що коли вам уже діагностували артрит чи артроз, то всі фізичні тренування, народні засоби та ін., що розраховані на профілактику, не допоможуть. Всі засоби для лікування потрібно проводити під наглядом лікаря.Артроз-шейного-отдела-позвоночника

Найкраща профілактика артриту та артрозу – це фізичні тренування. Це може бути фітнес, біг, ходьба, плавання (вода зменшує тиск на суглоби). Проте потрібно, щоб це були помірні навантаження. Можна проконсультуватися з лікарем щодо цього або ж знайти прості вправи, що не зможуть зашкодити здоров’ю та виконувати їх.

Також потрібно звернути увагу на своє харчування. Треба відмовитися від червоного м’яса, продуктів , що містять велику кількість жирів, та алкоголю. До свого раціону додайте більше фруктів, овочів, риби, желатину та хрящів. Лікарі стверджують, що також потрібно випивати 2-3 літра води на день, можете почати приймати вітаміни групи А, Д, В та Кальцій. Звичайно, уникнути цих хвороб допоможе здоровий спосіб життя. Також потрібно слідкувати за своєю вагою, носити взуття на зручних підборах, захищати суглоби від переохолодження, не схрещувати ноги в сидячому положенні.

Top