Ви тут
Головна > Лайфстайл > Профілактика остеопорозу

Профілактика остеопорозу

A natural foodСама назва захворювання остеопороз розтлумачує природу цього недугу. Слово «остеопороз» означає «пористі кістки», тобто в людини, яка страждає на остеопороз, кістки стають тонкими і крихкими. Як відомо, основним будівельним матеріалом для скелету є кальцій та фосфор, то ж логічно, що нестача цих необхідних елементів в організмі у будь-якому віці може призвести до виникнення й розвитку захворювання, одначе через гормональні зміни найбільш вразливими від остеопорозу є жінки старшого віку.

Саме тому жінкам після 40-ка років настійливо радять прислухатись до змін в організмі, особливо з настанням менопаузи. Хоча остеопороз і «уподобав» жіночу стать, хибно було б вважати, що чоловіки, а також молодь, позбавлені ризику захворіти на цей недуг. Між тим, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, остеопороз посідає четверте місце у світі серед причин інвалідності та смертності, а у найближчому майбутньому лікарі прогнозують епідемію захворювання, при якому кістки втрачають свою міцність, стають крихкими і легко ламаються.

Вже зараз в Євросоюзі через остеопороз кожні 30 секунд відбувається перелом, а до 2050 року кількість людей з «крихкими» кістками у світі збільшиться більш ніж у тричі і сягне 6,5 млн. Навіть якщо ознаки остеопорозу вже помітні, не можна сидіти, склавши руки. Жити повноцінним життям вдасться, якщо слідувати нескладним правилам.osteoporoz

Сама ж профілактика остеопорозу в молоді роки спрямована на те, щоб не стикатись зі змінами у кістках у старшому віці. Окрім збалансованого харчування запобігти остеопорозу допоможуть і фізичні навантаження, оскільки вправи здатні наростити м’язовий каркас. Даючи поради щодо методів запобігання остеопорозу медики вказують, що протягом усього життя в організм має надходити достатня кількість кальцію та інших мінеральних речовин, необхідних для будівництва та підтримки складу кісткової тканини.

Оскільки в кістковій тканині міститься 98 відсотків кальцію усього організму, то він має надходити безперебійно, адже відчуваючи нестачу кальцію, організм починає «витягувати» його з кісток, внаслідок чого вони і стають крихкими. Вірним шляхом отримання остеопорозу у дорослому віці є вживання алкоголю, надмірної кількості антибіотиків і тютюнопаління у молодості.

Остеопороз − як первинний (внаслідок вікових видозмін) так і вторинний (як фактор порушення обмінних, ендокринних або гормональних процесів) − зовсім не є неминучим сателітом похилих років. Якщо режим харчування збалансований, фізичні навантаження доцільно-дозовані, а перебування на свіжому повітрі є нормою, то й ризик появи і розвитку остеопорозу знижується в рази.

Підготувала Олеся Товт

Top