Ви тут
Головна > Дім > Промальп

Промальп

Промальпом називається особлива технологія висотних робіт, що виконується у безопорному просторі з застосуванням альпіністської техніки пересування та страховки. Іншими словами, якщо потрібно помалювати високоповерхівку, прибрати сніг з даху, помити ззовні вікна на поверсі так п’ятнадцятому тощо, цим займаються промислові альпіністи. Самі вони жартома називають свою професію «сидячою» чи «хатньою», бо працюють сидячи, при цьому висять на будинку. Ця професія передбачає значний ризик для здоров’я і навіть життя, а тому оплачується досить високо, чим і приваблює багатьох.

Насправді існує багато спеціалізованих шкіл, які вже за два-три тижні розкажуть, покажуть та дадуть спробувати що ж це таке і з чим його їдять.Тобто для того, щоб почати, потрібне бажання та відсутність страху висоти. Звісно ж, робота промисловим альпіністом неможлива без знань, як правильно та дуже надійно закріплювати та одягати систему, щоб зменшити ризик до мінімуму. А також краще навчитись добре розбиратись та підбирати альпіністське спорядження, щоб зберігати спокій та не хвилюватись про свою безпеку. Якісні товари і консультантів, що порадять потрібне шукайте в магазинах Terra Incognita, які спеціалізуються на туристичному спорядженні, в тому числі і альпінізмі, одним з напрямків якого і є промальп.

Розберемось, за чим же потрібно йти в магазин і на що звернути основну увагу. Перш за все, звичайно, на якість товарів. Обирайте перевірених виробників та не купуйте б/у спорядження, адже воно має термін придатності та ви не знаєте, як довго та наскільки обережно користувався ним попередній власник. Задумайтесь, чи коштує ваше життя цих зекономлених грошей? Отже, найперше – це страхувальна система на terraincognita.com.ua та самостраховка, що кріпиться до неї.

Далі в списку потрібних речей має бути зажим, так званий жумар, використовується разом із спеціальною педаллю для підйому по мотузці. Карабіни муфтованісталеві, бажано овальної форми. Також потрібен страхувальний пристрій, який повільно ковзає по мотузці вгору і вниз, проте при різкому падінні одразу ж блокується, добре якщо в ньому наявний і амортизатор ривка. Обов’язкова спеціальна каска для промальпу, що зручно сидить та якісно виконує захисні функції. Мотузка для промислового альпінізму використовується переважно діаметром 10-11 мм та статична, міцністю більш ніж 2000 кг та із сертифікатом якості, такі є в TerraIncognita.

Працювати потрібно на двох мотузках: одна грузова, а інша страхувальна. Також не забувайте, що термін придатності мотузок – зазвичай 3 роки з дати виготовлення, далі полімерні матеріали надто старі для забезпечення достатньої міцності. На згинах рекомендується застосовувати спеціальний захист, щоб уникнути перетирання мотузки.

Отже, такий базовий набір, проте його можна і розширювати, щоб почувати себе ще більш безпечно та комфортно у складних умовах промальпу. Переглянути весь перелік товарів для промислового альпінізму і не тільки можна за посиланням : www.terraincognita.com.ua, а за консультацією телефонуйте за номерами: +38 098 62 555 74, +38 093 62 555 74. А щоб обрати «вживу» та на власні очі переконатись в якості товару – шукайте магазини TerraIncognitaза адресами:

  • м. Київ, вул. ГнатаХоткевича , 8
  • м. Львів, вул. Пекарська, 26
  • м. Одеса, вул. Ніжинська, 37

Безпечної вам роботи та насолоди від процесу!

Top