Ви тут
Головна > Світ > Причини появи веселки

Причини появи веселки

veselkaОдним з явищ природи, що приносить щиру та радісну усмішку на лиці, мабуть, кожної людини є веселка, або іншими словами – райдуга. Це не матеріальний об’єкт, а світловий прийом тому кожен бачить веселку по-своєму. Здавна люди вважали, що веселка це знак Божий та його милість, адже вона з’являється з нічого і зникає також в нікуди.

Але і тут є розумне та логічне пояснення цього явища. Отже, звідки береться веселка?

Поява веселки з точки зору фізики

Фізики тлумачать прояви веселки так: промінь світла проходить через краплину води та заломлюється в ній. Оскільки краплина має краплеподібну форму, а не кулясту, тоді логічно, що якщо в одному місці промінь відбивається, то в іншому він виходить назовні. При цьому виникає дисперсія світла, тобто розкладання світла. Внаслідок цього ж і виникає веселка.

Зазвичай виникає тільки одна веселка, що складається з 7 кольорів. Однак у зв’язку з тим, що світловий промінь може відбитись двічі, можна спостерігати дві веселки. Цікаво знати, що у другої веселки розклад кольорів буде оберненим, тобто якщо у першої зовнішня частина має червоний колір, а внутрішня – фіолетовий, то у другої буде навпаки, зовнішня − фіолетовий і внутрішня – червоний.

Більшість з нас навіть не здогадується наскільки унікальна природа, і які чудеса вона нам приносить, адже мало хто знає, що окрім звичайної веселки, що утворюється за допомогою сонця та крапель води є ще і інші різновиди цього чуда.

Різновиди веселки

Прикладом цього є нічна веселка. Загалом, виникнення такої веселки нічим не відрізняється від звичайної але тут одну з головних ролей відіграє не Сонце, а Місяць. Важливо знати, що для появи місячної веселки misijachna-veselkaположення Місяця на небі не повинне бути вищим чи нижчим ніж 42 градуси. Цікаво знати, що Місяць повинен бути повним, адже так буде більше світла. Звісно ж, що яскравість такої веселки буде меншою ніж яскравість звичайної, адже Місяць відбиває менше світла від Сонця ніж саме Сонце.

Ще одним прикладом веселки є округло – горизонтальна веселка або вогняна веселка. Один з видів гало. Це феномен, що представляє собою виникнення горизонтальної веселки, що лежить на тлі легких та високих перистих хмар. Для того, щоб сонячний промінь заломився, кристал льоду повинен бути у горизонтальному положенні. Промені сонця входять через вертикальну бічну стінку кристала та виходять з нижньої горизонтальної сторони. Так виникає спекторальне розділення кольорів.

Підготувала Яніна Запотічна

Top