Ви тут
Головна > Світ > Причини змін клімату

Причини змін клімату

fabrykaЗа останні декілька років кліматичні пояси стали більше умовними, аніж точними, пори року змістилися майже на місяць, снігу взимку мало, а от літо перетворюється на пекло. В чому ж причина? А все досить банально: те, на що скаржиться людина – наслідок її недбалого ставлення до природи. То ж чому клімат так змінюється?

Навколо нашої планети є так звані парникові гази – вони суцільною оболонкою огортають Землю, пропускаючи сонячні промені, але не відпускаючи все отримане тепло назад в Космос. Таким чином у нас на планеті зберігається температура, потрібна для життя.

Та науковий прогрес останніх століть став причиною надмірного спалювання корисних копалин. Через це в парниковий шар потрапляє багато вуглекислого газу – він немов ущільнює цей парниковий шар, не даючи змоги пропускати тепло від планети назовні взагалі. Тому температура у нас і зростає щороку більше. А це обертається катастрофами.Greenland Disko Bay

Адже як наслідок – тануть льодовики, вода з них потрапляє у світовий океан і змінює рух теплих течій. Подекуди вони віддаляються від берегів, тим самим приносять холодні атмосферні маси – ось чому сніг починає випадати навіть там, де завжди плюсова температура, а в США і Канаді взимку оголошують надзвичайні стани через неймовірну кількість снігу.

І хоч фірми й намагаються зменшити кількість викидів СО2 в атмосферу, та щороку відкриваються нові, які збільшують загальну масу викидів. В результаті кожної секунду в атмосферу потрапляє 800 тонн вуглекислого газу.

Автор: Ірина Сонячна

Top