Ви тут
Головна > Лайфстайл > Прийоми суперефективного спілкування

Прийоми суперефективного спілкування

efektyvne-spilkyvannijaНе кожного можна назвати цікавим співрозмовником. Але, доклавши мінімум зусиль, ви зможете стати не те що цікавим, а просто ідеальним співбесідником. Отже, як це зробити?

Навчіться уважно слухати. Адже той, з ким ви оговорите, очікує на те, що його вислухають (або зроблять вигляд). Добре навіть після розповіді запитати щось типу: «А що далі?», «А чому ж так?» і т. д.

Не відволікайтеся. Звичайно, вас може зацікавити, а що ж там відбувається за вікном/збоку/позаду. Але  співрозмовнику може здатися, що його не цікаво слухати.

Підтримуйте зоровий контакт. Звичайно, не потрібно постійно дивитися в очі, це може викликати деякий дискомфорт у людини, з якою ви спілкуєтеся. Але блукаючий десь там погляд навряд чи викаже ваш інтерес до співбесідника. Тим паче, якщо ви не боїтеся дивитися в очі, то ви здаєтеся впевненою у собі людиною, з якою можна мати справу.

Робіть компліменти. Завжди приємно їх чути на свою адресу. Навіть якщо співрозмовник ніяк не відреагував, десь там у глибині душі він буде вам вдячний. Це прекрасний прийом ефективного спілкування.

Посміхайтеся та жартуйте. Ну, тут все просто. Навіть легка посмішка може підняти настрій, підтримати. Головне – це вибрати потрібний момент. Жарти завжди роблять спілкування легким та невимушеним. Але тут також потрібно вибирати час і пам’ятати про те, що всього повинно бути в міру.couple-on-couch-talking

Говоріть про те, що цікаве для вашого співрозмовника. Якщо ви фанат футболу, а вам будуть розповідати про молекулярну біологію, то чи надовго вистачить вашої ввічливості, щоб не позіхнути чи не почати розглядати таку красиву тріщину в стіні?Тому не забувайте про інтереси співбесідника, щоб ваше спілкування було справді ефективним.

Зберігайте дистанцію при спілкуванні. Якщо ви ледве з людиною знайомі, то не потрібно підходити досить близько. Так «втручаєтеся» на чужу територію. Дистанція між близькими та друзями, звичайно, менша.

Манера спілкування повинна бути відповідною до ситуації та залежить від мети розмови. Не приймайте подобу божества, не повчайте інших, що і як їм робити, куди йти. Звичайно, якщо ви не розмовляєте з підлеглим, якому потрібно щось показати/навчити і т. д.

І наостанок, не забувайте про красу та багатство своєї мови. Не цікаво слухати того, хто розповідає сухо та звичними словами. Гарним способом поповнити словниковий запас є читання книг.

Бажаю успіхів!

Top